آموزش

چطور بهترین تولید کننده PCB را انتخاب کنیم؟

چطور بهترین تولید کننده PCB را انتخاب کنیم؟

شما برای تحقیق، برنامه ریزی و طراحی ابزار یا محصول جدید الکتریکی خود وقت گذاشته اید. اکنون آماده هستید که آن را با یک برد الکترونیک (PCB) اجرا کنید؛ اما دقیقاً چطور بهترین تولید کننده PCB را انتخاب کنیم؟

ساخت یک برد الکترونیک، فرایندی گیج کننده، پرهزینه و به طور بالقوه پیچیده است. رفتن به مسیر حرفه ای و همکاری با تولید کننده PCB که می تواند طراحی شما را زنده کند بسیار قابل اعتمادتر و ساده تر است. با تعداد زیادی تولید کننده PCB در بازار، انتخاب بهترین مورد برای نیازهای شما می تواند چالش برانگیز باشد.

برخی از تولیدکنندگان PCB برای مخترعین و مشاغل کوچک به خوبی کار می کنند، در حالی که برخی دیگر برای مهندسان برق در شرکت های بزرگ مناسب تر هستند.

پارامترهای انتخاب تولید کننده PCB

هدف شما برای ساخت PCB هرچه باشد، باید بهترین تولید کننده PCB را برای خود انتخاب کنید. انجام بهترین انتخاب می تواند در وقت و پول شما صرفه جویی کند و برای شما این اطمینان را ایجاد کند که محصول معیوبی در اختیار شما قرار نمی گیرد.

پارامترهای انتخاب تولید کننده PCB

1.  مقیاس

اولین سوالی که می خواهید به آن فکر کنید میزان PCB هایی است که پیش بینی می کنید قرار است سفارش دهید. اگر از علاقه مندان به PCB هستید که از ساخت وسایل الکترونیکی جدید لذت می برید، باید به دنبال تولیدکنندگان PCB باشید که با هدف شما مطابقت داشته باشند. بهترین گزینه شما تولید کننده PCB با راه حل های ساده، نرم افزار طراحی PCB با کاربری آسان و فیلم های آموزشی خواهد بود.

این ابزارها شما را از گیج شدن باز می دارد و به شما کمک می کند تا دانش مورد نیاز برای طراحی PCB را کسب کنید. همچنین می خواهید ببینید آیا سازنده PCB سیاست های حداقل سفارش دارد یا خیر. به عنوان یک طراح PCB در خانه، احتمالاً فقط یک یا دو PCB را در یک زمان سفارش می دهید، بنابراین نمی خواهید از خدمات شرکتی استفاده کنید که به حداقل سفارش خرید نیاز داشته باشد.

از سوی دیگر، اگر شغلی را اداره می کنید که نیاز به انجام سفارشات بزرگ با طراحی PCB دارد، به شرکتی نیاز دارید که می تواند سفارشات بزرگی را در سریع ترین زمان ممکن، تحویل دهد. با شرکت تماس بگیرید تا ببینید قیمت عمده آنها چگونه است و اطمینان حاصل کنید که آنها می توانند تقاضای شما را برآورده کنند.

2.  عاقلانه خرج کنید

هنگام طراحی PCB، ضروری است که بودجه خود را در نظر داشته باشید. عملیات گسترده تر نیاز به داشتن یک لیست از موارد دارد که تعداد و انواع قطعات مورد نیاز برای یک پروژه را مشخص می کند. این کار به شما و تولید کننده، ایده ای در مورد منابع مالی مورد نیاز برای تکمیل پروژه خواهد داد.

مدارهای الکترونیک

در صورت نیاز به PCB چند لایه، هزینه بالاتری را متحمل خواهید شد. گاهی اوقات، PCB های چند لایه برای اهداف شما ضروری یا مفید هستند. به عنوان مثال، یک PCB چند لایه مساحت بیشتری را ارائه می دهد و در نتیجه می توانید اجزای بیشتری به آن اضافه کنید. بردهای الکترونیک پیچیده تر به چندین لایه نیاز دارند تا اجزای اضافی را در خود جای دهند. هنگام طراحی مدار، نباید PCB را بیش از حد شلوغ کنید. ازدحام بیش از حد می تواند منجر به گرم شدن بیش از حد شود و به طور بالقوه باعث بروز اتصال کوتاه گردد.

آگاهی از مواد مورد نیاز و تعداد لایه های مورد نیاز برای طراحی PCB شما به شما کمک می کند تا قیمت ها را بین تولید کنندگان PCB مقایسه و بتوانید بهترین تولید کننده PCB را انتخاب کنید. برخی از تولیدکنندگان برد الکترونیک، مانند مدارهای پیشرفته، معاملات منحصر به فردی در PCB های دو و چهار لایه خود ارائه می دهند و این باعث می شود تهیه فناوری قدرتمند با قیمتی مقرون به صرفه امکان پذیر باشد.

3.  زمان

اگر برای تحویل یک پروژه زمان بندی دقیقی دارید؛ باید بدانید که تولید کننده PCB چقدر سریع می تواند کالا را تحویل دهد. به طور کلی، ساخت و تحویل طرح های پیچیده تر PCB نسبت به نمونه های اولیه جدا شده زمان بیشتری می برد. زمان تحویل می تواند از شرکتی به شرکت دیگر متفاوت باشد و بیشتر زمان آن بین 3 تا 14 روز است. پس بهتر است برای انتخاب بهترین تولید کننده PCB از پیش آماده باشید تا از برنامه تحویل پروژه خود عقب نمانید.

4.  از واسطه ها دوری کنید

وقتی به دنبال بهترین تولید کننده PCB می گردید، توجه داشته باشید که آیا آن ها واقعاً تولید کننده هستند یا در عوض، دلال هستند. از آنجا که بازار بسیار گسترده است، کارگزاران و واسطه های PCB بسیاری برای تسهیل روابط بین شرکت های بزرگ و تولیدکنندگان راه اندازی شده اند.

بهترین تولید کننده PCB

کارگزاران PCB در جهان جایگاهی دارند و برای شرکت های بزرگی که دائماً نیاز به بازدید مجدد از فروشندگان خود برای پیشنهادات رقابتی دارند، مفیدترین انتخاب هستند. همچنین اگر شرکت شما اطلاعات زیادی در مورد صنعت PCB نداشته باشد، همکاری با شرکت های واسطه می تواند مفید باشد؛ زیرا می توانند به شما در طی مراحل و پیگیری پیشرفت کمک کند.

با این حال، برای افراد یا آزمایشگاه هایی که راه خود را در زمینه PCB می شناسند، کار مستقیم با سازنده مقرون به صرفه تر است. همکاری با بهترین تولید کننده PCB به صورت مستقیم، به شما در پیگیری رابطه کاری و تامین به موقع قطعات موردنیاز، کمک بسیاری خواهد کرد.

5.  شهرت

بعد از صرف زمان و تلاش زیادی که برای طراحی PCB کرده اید، آخرین چیزی که می خواهید، تولید بی کیفیت است. هیچ چیز بدتر از این نیست که در نهایت متوجه شوید سوراخ های روی برد الکترونیک به درستی حفر نشده اند یا PCB شما ابعاد اشتباهی دارد. به همین دلیل است که توصیه می شود قبل از وارد کردن پروژه خود به فاز عملی، بهترین تولید کننده PCB را بیابید و از اعتبار آن ها اطمینان حاصل کنید. داشتن حسن شهرت، می تواند از مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر انتخاب یک شرکت تولید کننده مدارهای الکترونیک باشد.

6.  به کم راضی نشوید

محدودیت بودجه و زمان از بزرگ ترین مشکلات راه تولید مدارهای الکترونیک است. هدف خود را تعیین کنید و این ملاحظات را در نظر داشته باشید تا بتوانید با توجه به منابع و نیازهای خود بهترین تولید کننده PCB را انتخاب کنید. صرف کمی وقت بیشتر در مورد تولید یا برای انجام تحقیقات، شما را از سر و کله زدن با مشکلات یک PCB معیوب نجات می دهد.

4.3/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *