نورپردازی استخر

دسته بندی ها : آموزش 12 می 2020 eNabz 252 بازدید

بدون نورپردازی، حتی زیبا ترین و بهترین استخر در شب نمی تواند بیشترین کارایی را داشته باشد. اما در طول روز، استخرها و کابین ها در مراکز آبی و پارک های آبی می توانند بدون نورپردازی، مناسب و کاربردی ظاهر شوند.

 • نورپردازی عملکردی: روشن کردن اطراف و داخل استخر و پارک آبی

 • زیبایی استخر و چشم انداز اطراف آن

 • ایمنی برای شناگران

با توجه به طراحی نورپردازی، برای رسیدن به مفهوم روشنایی دلخواه باید چند پارامتر را در نظر گرفت.

رنگ جامد استاتیک

آبی یک رنگ جامد استاتیک محبوب است زیرا باعث می شود آب استخر، رنگ اقیانوس زیر نور خورشید به خود بگیرد. با این حال، رنگ سبز نیز برای برخی از استخرها مناسب است. در گذشته این کار با لامپ های هالوژن و فیلترهای رنگ انجام می شد اما امروزه LED ها نیازی به فیلتر های رنگی ندارند. حتی بدون فیلتر، امکان دستیابی به نور بیشتر با استفاده از انرژی کمتری نیز وجود دارد.

تغییر رنگ

RGB (قرمز / سبز / آبی)، RGB-W (قرمز / سبز / آبی / سفید) و یا RGB-A (قرمز / سبز / آبی / آجری) تکنولوژی LED برای اتصالات سبک با رنگ های قابل تغییر است. چراغ های تک یا گروه های چراغ را می توان به صحنه های ایستا و یا پویا برنامه ریزی کرد. با RGB-W شما یک رنگ واقعی را دریافت می کنید و با RGB-A، یک پالت رنگی با رنگ های اشباع گرم به دست می آید.

ایمنی و دید

یک مشکل رایج برای استخرهای سرپوشیده این است که روشنایی بالای استخر باعث ایجاد بازتاب در سطح آب می شود. بنابراین، اغلب دشوار است که زیر آب را ببینید و شناگران را شناسایی کنید. این امر ممکن است باعث ایجاد مشکل و یا حادثه شود. به همین منظور در سطح زیر آب استخرها از چراغ هایی که دارای IP۶۸ هستند استفاده می شود و همچنین باید در مقابل ضربه مقاوم باشند. نورپردازی مناسب می تواند دید شناور را برای کاربران و نگهبانان بطور چشمگیری افزایش دهد.
روشنایی و نورپردازی مناسب در مراکز آبی و استخرهای عمومی به زیبایی و امنیت استخرها کمک می کند. نورپردازی نقش مهمی در تجدید نظر کلی محل دارد و حتی می تواند ایمنی شناور را افزایش دهد.

eNabz

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :