برای دریافت لیست قیمت و مشاوره پاسخگوی شما هستیم!

وبلاگ

میزان درخشندگی مورد نیاز در یک اتاق به وظایفی که در آن فضا انجام می شود بستگی دارد. هرچه سطح دقت مورد نیاز بیشتر باشد ، شدت نور نیز باید بیشتر باشد. با این حال ، هنگامی که فعالیت هایی که در یک فضای مشخص انجام می شوند ، به دقت بالایی احتیاج ندارند ، نیازی به افزایش درخشندگی نیست. بنابراین ، قبل از انتخاب یک سیستم روشنایی خاص برای یک فضای مشخص ، اطمینان حاصل کنید که انواع کارهای بصری را که در آنجا انجام می شود ، بررسی کنید.

انجمن مهندسی نورانی آمریکای شمالی(IESNA) هفت درجه ی درخشندگی را طبق تجهیزات بصری مورد نیاز برای تهیه هر وظیفه ی طراحی شده در هر فضا، طراحی کرده است.

 

جهت گیری و انواع ساده ی کارهای بصری

در این دسته بندی، دقت بینایی تا حد زیادی مهم نیست. خواندن و بازرسی بصری به ندرت انجام می شود.

فضاها اغلب عمومی هستند. نورپردازی با شدت زیاد ضروری نیست. در این گروه راهروهای هتل ، فضاهای انتقال بین دو منطقه و همچنین فضاهای عمومی را لیست می کنیم.

انواع متداول کار های بصری

در فضاهای تبلیغاتی، صنعتی و مسکونی، دقت بصری مهم است زیرا وظایف به طور منظم انجام می شود. برای تنوع بخشیدن به منبع نور با توجه به دقیق بودن وظیفه ، انواع مختلفی از سیستم های روشنایی باید در نظر گرفته شود. برای کارهایی که دارای اجزای حیاتی با کنتراست بسیار کم یا عناصر با اندازه کوچک مانند مواردی هستند که در یک مرکز تولید لباس وجود دارد ، باید از درخشندگی بالایی استفاده شود.

انواع خاص کارهای بصری

برای این کارها، دقت بصری خوب بسیار مهم است. این کارها بسیار فنی هستند و ممکن است گاهاً به جزئیات مخصوصاً خوب و کنتراست بسیار کوچک یا بسیار کم نیاز داشته باشند. برای اطمینان از روشنایی وسیع فضاهایی که این وظایف خاص انجام می شود، یک منبع محلی از روشنایی در مجاورت ایستگاه کار توصیه می شود. به عنوان مثال، فضاهایی که جواهرات ظریف در آن ساخته می شود یا آثار هنری در مرحله بازیابی هستند.

به این نوشته امتیاز دهید
تمامی محصولات داخل سایت بصورت سفارشی می باشد و کالایی بصورت استوک در انبار ایران موجود نیست
سایدبار
0 علاقه مندی
وبلاگ