برای دریافت لیست قیمت و مشاوره پاسخگوی شما هستیم!

وبلاگ

گزارشی که اخیراً منتشر شده نتیجه گیری می کند که به نظر می رسد لامپ ها و نمایشگرهای LED هیچ تأثیر مستقیم و مضر بر سلامتی در بین جمعیت سالم جامعه ندارند. با این حال، این تحقیق نشان داد که شکافهایی در درک ما از خطرات بالقوه سلامتی LED وجود دارد و سایر گروه های جمعیتی ممکن است در معرض خطر باشند. به عنوان مثال، قرار گرفتن در معرض LED ها و سایر چراغ ها در اواخر شب بر ریتم شبانه روزی ما تأثیر می گذارد. LED ها همچنین ممکن است اثرات خاصی بر روی کودکان خردسال و سالخوردگان داشته باشند.

در میان یافته های آن، بررسی انجام شده توسط کمیته علمی کمیسیون اروپا در مورد بهداشت، محیط زیست و خطرات نوظهور اشاره کرد که:

 • کودکان نسبت به نور آبی حساسیت بیشتری نشان می دهند. علاوه بر این، اگرچه انتشار ممکن است مضر نباشد، LED های آبی (بین 400 نانومتر تا 500 نانومتر) ممکن است باعث ایجاد رتینوپاتی فتوشیمیایی شوند. این مسئله خصوصاً برای کودکان زیر سه سال نگران کننده است.
 • افراد مسن ممکن است از قرار گرفتن در معرض سیستم های LED، از جمله نمایشگرهای LED آبی، ناراحتی داشته باشند. به عنوان مثال، ممکن است نمایشگرهای مقصد در جلوی اتوبوس ها تار به نظر برسند.
 • اطلاعات قابل اعتماد در مورد رابطه دوز-پاسخ برای اثرات مضر سلامتی در بین عموم مردم سالم برای تمام طول موج های ساطع شده توسط LED ها در دسترس نیست.

در زیر خلاصه ای و همچنین توصیه هایی برای تحقیقات بیشتر آورده شده است. هر دو کمی ویرایش شده اند. هدف از این بررسی ارزیابی خطرات احتمالی سلامتی مرتبط با انتشار LED در جمعیت عمومی به دلیل استفاده از LED بود.

چشم ها و پوست حساس ترین اندام های هدف برای اثرات ناشی از تابش نوری هستند و طیف های عملکردی نیز برای تأثیر بر روی پوست و چشم وجود دارد. نوع اثر، آستانه آسیب و مکانیسم آسیب با توجه به طول موج به طور قابل توجهی متفاوت است. متغیرهای مختلفی وجود دارد که در هنگام اشاره به اثرات تابش نوری از LED ها بر سلامت انسان در نظر گرفته می شود:

 • طیف منبع نور LED
 • شدت نور، به ویژه در قسمت آبی طیف
 • مدت زمان قرار گرفتن در معرض
 • سطح قرار گرفتن در معرض چشم یا پوست
 • سلامت چشم یا پوست
 • خیره شدن مستقیم بدون انحراف در مقابل حرکت فعال چشم

چندین استاندارد ایمنی بر الزامات ایمنی خاص و روش های ارزیابی خطر در مورد خطرات فوتوبیولوژیک حاکم است. برای ارزیابی خطرات احتمالی سلامتی مرتبط با LED ها، لازم است تمام پارامترهای قرار گرفتن در معرض را در نظر بگیرید:

 • تابش (شار تابش نوری که به هدف وابسته به فاصله می رسد)
 • تابش (شار تابش به منبع وابسته به زاویه انتشار، مستقل از فاصله تا هدف)
 • مدت زمان قرار گرفتن در معرض

در هر بازه زمانی 24 ساعته در معرض تابش نوری از طیف وسیعی از منابع از جمله LED های مختلف هستیم. برای بسیاری از افراد، قرار گرفتن در معرض تابش نوری طبیعی غالب خواهد بود. به عبارت دیگر، قرار گرفتن در معرض تابش نوری از LED ها در مقایسه با قرار گرفتن در معرض نور طبیعی در فضای باز، ناچیز است.

اثرات بالقوه سلامتی LED ها بر جمعیت عمومی

مطالعات منتشر شده نشان می دهد که تابش نور آبی (برای چشم ها) از صفحه نمایش کمتر از 10 درصد از حد خطر فتوشیمیایی شبکیه نور آبی است، با فرض اینکه دید بیش از 3 ساعت بیشتر باشد (قرار گرفتن در معرض حاد).

جستجوی متون مربوط به تأثیرات طولانی مدت انتشار ال ای دی بر سلامت انسان ، هیچ مطالعه ای به دنبال نداشت زیرا این فناوری در بازار عمومی جمعیت بسیار جدید است. از آنجا که این فناوری هنوز در حال پیشرفت است، ادامه نظارت بر ادبیات علمی در حال انجام مهم است.

این بررسی نتیجه گیری می کند که در صورت قرار گرفتن در معرض کل زیر میزان مجاز قرارگیری در معرض توافق بین المللی (ICNIRP)، تحقیقات علمی موجود شواهدی در مورد خطرات سلامتی برای چشم یا پوست مرتبط با LED ها ارائه نمی دهد. با این حال، ممکن است مواردی از نظر سوسو زدن، خیره شدن، حواس پرتی و خیرگی ایجاد شود.

به این نوشته امتیاز دهید
تمامی محصولات داخل سایت بصورت سفارشی می باشد و کالایی بصورت استوک در انبار ایران موجود نیست
سایدبار
0 علاقه مندی
وبلاگ