برای دریافت لیست قیمت و مشاوره پاسخگوی شما هستیم!

وبلاگ

قسمت اول این مقاله را بخوانید تا بفهمید که چگونه تحقیق انجام شده و گروه های جمعیتی در معرض خطر هستند. در این قسمت دوم مقاله، در مورد نتایج تحقیق در مورد تأثیرات لامپ های LED بر سلامت عمومی، چشم ها و سیستم شبانه روزی بیشتر بدانید.

تأثیر لامپهای LED

آنها شواهدی از افزایش خطر حساسیت به نور به لامپهای LED را در مقایسه با سایر فن آوری های روشنایی پیدا نکردند. در واقع، عدم وجود اشعه ماورا بنفش از لامپهای LED عمومی ممکن است خطر حساسیت به نور را برای تعدادی از این شرایط کاهش دهد.

اما LED ها از نظر سوسو زدن، خیره شدن، حواس پرتی و تابش خیره کننده مشکلاتی دارند.

با توجه به منبع برخی از نورهای LED، مطالعات نشان داده است که نوع نور منتشر منجر به ناراحتی و خیرگی می شود.

برخی از لامپهای موجود در بازار امروز دارای منابع “LED “point بدون پخش کننده هستند که در صورت مشاهده می توانند باعث خیرگی شوند. همچنین گزارش شده است که نگرانی برخی از چراغ های خیابان LED است.

سوسو زدن برخی از لامپ های LED می تواند منجر به اثرات استروبوسکوپی شود. تعداد کمی از مردم ادعا کردند که اثرات سوئی بر سلامتی مانند میگرن یا سردرد دارند. به نظر می رسد دلیل فنی برای لرزش چراغ های LED وجود ندارد زیرا بسیاری از مدل ها این کار را نمی کنند. به همین دلیل انتخاب دقیق ارائه دهنده LED بسیار مهم است.

جنبه های اضافی برای در نظر گرفتن

بدترین حالت مشاهده ، معمولاً مشاهده در محور منبع منبع LED است، به عنوان مثال، خیره شدن به یک صفحه یا لامپ LED. اگر منبعی برای مشاهده در محور ایمن باشد، در همه شرایط مشاهده در همان فاصله امن خواهد بود.

منابع LED چشمک زن در دید محیطی بیشتر از عوامل محوری باعث حواس پرتی می شوند. لامپهای LED که برای روشنایی منطقه استفاده می شوند، معمولاً نسبت به منابع دیگر از نظر انرژی کمتری دارند. به عنوان مثال لامپ های رشته ای را در نظر بگیرید. برای دمای رنگ یکسان، جز ترکیب کننده نور آبی انتشار نوری مشابه لامپ رشته ای است. با این حال، انتشار مادون قرمز (و اشعه ماورا بنفش) بسیار کاهش می یابد، یا وجود ندارد، که ممکن است بر فرآیند های زیستی طبیعی انسان تأثیر بگذارد. این جنبه هنوز در دست بررسی است.

سیستم شبانه روزی

این مبحث سوال مهمی را ایجاد می کند: آیا تابش نوری از LED ها و نور مصنوعی موجود در نورپردازی و صفحه نمایش داخلی در زندگی واقعی در مقایسه با منابع نور طبیعی تاثیری بر سیستم شبانه روزی دارد؟ تحقیقات بیشتر نیاز به در نظر گرفتن طول موج های انتشار، زمان روز و مدت زمان قرار گرفتن در معرض، و همچنین سایر عوامل مخدوش کننده مانند فعالیت در حال انجام، سابقه نور قبلی و سن افراد را دارد.

در حال حاضر مشخص نیست که آیا اثرات بر روی سیستم شبانه روزی باقی می ماند، پس از تکرار و در نهایت، قرار گرفتن در معرض مزمن مانند زندگی فعلی افزایش می یابد یا کاهش می یابد. علاوه بر این، اختلال بالقوه ناشی از LED ها و / یا نور مصنوعی به سیستم شبانه روزی همچنان باید بررسی شود. تحقیقات بیشتر نشان می دهد که آیا این عوامل اثرات منفی بر سلامتی دارند، مانند کار شیفتی به ریتم شبانه روزی است.

تأثیر بر روی چشم ها

دانش کافی در مورد قرار گرفتن در معرض تابش نوری از منابع LED و کل قرار گرفتن در معرض تمام منابع تابش نوری وجود ندارد. برای ارزیابی اثرات بالقوه سلامتی، اطلاعات مربوط به قرار گرفتن در معرض جمعیت سالم جامعه مورد نیاز است. پیشنهاد می شود که ارزیابی های مواجهه باید گروه های سنی مختلف را در نظر بگیرند. به عنوان مثال، نوزادان، کودکان خردسال، بزرگسالان و همچنین بزرگسالان در سنین پیری.

آنها تشخیص دادند که لامپهای LED در اوایل بازار انتشار آبی قابل توجهی ایجاد می کنند. تحقیقات بیشتری در جهت بهبود لامپ های LED در حال انجام است تا آنها را شبیه به انواع سنتی نورپردازی، مانند لامپ های رشته ای کند. با این حال، تصدیق شده است که قرار گرفتن در معرض تابش نوری از LED ها برای جمعیت عمومی در مقایسه با قرار گرفتن در معرض نور طبیعی در فضای باز، ناچیز است. با این وجود، هر بار اضافی برای سلامتی باید در نظر گرفته شود.

5/5 - (1 امتیاز)
تمامی محصولات داخل سایت بصورت سفارشی می باشد و کالایی بصورت استوک در انبار ایران موجود نیست
سایدبار
0 علاقه مندی
وبلاگ