آموزش

خدمات نورپردازی و تجهیزات نورپردازی در ساختمان‌های مدرن

خرید تجهیزات نورپردازی ساختمان‌های مدرن

امروزه تجهیزات نورپردازی در ساختمان‌های مدرن اهمیت دوچندانی نسبت به گذشته دارد. نورپردازی ساختمان‌های مدرن چیزی فراتر از داشتن روشنایی‌های معمولی در سراسر فضا است. اکنون طراحی نور و نورپردازی در ساختمان‌های مدرن بر اساس علم و هنرهای تجسمی انجام می‌شود. واردات تجهیزات نورپردازی از دبی توسط شرکت ای نبض بهره‌مندی از خدمات نورپردازی در ساختمان‌های مدرن را برای مردم عزیزمان فراهم کرده است.

ما در این مقاله به اجرا و خرید تجهیزات نورپردازی ساختمان‌های مدرن پرداخته‌ایم.

تجهیزات نورپردازی در ساختمان‌های مدرن 

نورپردازی که امروزه در ساختمان‌های مدرن به کار گرفته می‌شود کاملاً برنامه‌ریزی شده و ترکیبی از علم و طراحی و کار است. این علم برای طراحی نور محیط‌های خارجی و داخلی مورد استفاده قرار می‌گیرد. هدف اصلی ایجاد یک طرح نورپردازی و سپس اجرایی کردن آن ایجاد یک تعادل میان علم و هنر است که در نهایت سبب زیبایی بصری، بهبود تجربه کاربر و بهبود تجربه کاربردی یک مکان با حفظ قوانین و رعایت بایدهای فنی است‌.

ملک شما ممکن است معماری عالی‌ای داشته باشد، اما با نورپردازی اشتباه خسته کننده به نظر خواهد رسید. نورپردازی تفاوت بزرگی ایجاد می‌کند زیرا می‌تواند به مرکز و نقطه همگرای ساختمان تبدیل شود یا نقاط کانونی متعددی برای برجسته کردن طراحی معماری ایجاد کند. همچنین نورپردازی داخلی نیز بسیار مهم است و در روشنایی اصولی فضا، بهینه‌سازی و موارد با اهمیت دیگری تأثیر دارد.

خدمات نورپردازی در ساختمان‌های مدرن

مزایای نورپردازی ساختمان‌های مدرن 

نورپردازی اهمیت بسیار زیادی در خانه دارد و می‌تواند یک فضای معمولی را به محیطی باشکوه و چشم‌نواز تبدیل کند. ما در اینجا مزایای استفاده از تجهیزات نورپردازی در ساختمان‌های مدرن را برای شما آورده‌ایم:

ارگونومی

هدف اصلی از پروژه‌های نورپردازی این است که جلوه‌های ملزومات روشنایی را به حداکثر برسانند تا در نهایت عملکرد و ارگونومی تسهیل و بهبود یابد.

بهره‌وری انرژی

اگر سیستم روشنایی پایدار نباشد، در حال هدر دادن پول خود هستید. طراحان نورپردازی خبره می‌دانند که چگونه می‌توانند بهره‌وری انرژی را در مواردی مانند استفاده از نور طبیعی، نوع لامپ‌ها و فناوری مورد استفاده مناسب را به حداکثر برسانند.

انتخاب مقدار مناسب لومن، رنگ نور و همچنین استفاده از سایه‌ها یا اتصالات شفاف و استفاده از سنسورها یا تایمرها در چراغ‌های خارجی، می‌تواند هزینه روشنایی شما را تا حد زیادی کاهش دهد. تجهیزات نورپردازی در ساختمان‌های مدرن که به خوبی طراحی شده‌اند تمام این ملاحظات را پوشش می‌دهند.

زیبایی‌شناسی 

یکی دیگر از مزایای استفاده از تجهیزات نورپردازی به شکل اصولی و درست این است که سبب زیبایی محیط داخلی و خارجی ساختمان‌های مدرن می‌شود. نور می‌تواند سبک ساختمان را بهتر نشان بدهد و زیبایی‌های سازه را برجسته کند. همچنین در داخل خانه نیز با پخش نور درست حتی می‌توان فضا را بزرگتر جلوه داد.

واردات تجهیزات نورپردازی از دبی

انواع نورپردازی در ساختمان‌های مدرن

به وسیله تجهیزات نورپردازی در ساختمان‌های مدرن می‌توان 4 نوع نورپردازی اصلی به وجود آورد:

  • نورپردازی محیطی
  • وظیفه‌ای
  • تاکیدی
  • تزئینی

در هر پروژه طراحان برای اینکه بهترین نتیجه و بالاترین کیفیت را کسب کنند نوع نورپردازی را با معماری و دیگر تجهیزات موجود در محیط مطابقت می‌دهند. ترکیب معماری و طراحی نورپردازی سبب می‌شود افراد بتوانند از هر جز محیط بهترین استفاده را بکنند.

نورپردازی محیطی

این نوع نورپردازی یکی از انواع طراحی نورپردازی است که برای داشتن یک دید اولیه ایجاد می‌شود. به همین ترتیب در طراحی این مدل می‌توان از مدل‌های مستقیم یا غیرمستقیم استفاده کرد. در نهایت هدف از این نوع نورپردازی‌ها این است که افراد بتوانند در امنیت کامل از فضا استفاده کنند، به همه تجهیزات دسترسی داشته باشند و زیبایی محیط نیز حفظ شود.

نمونه‌هایی از روشنایی محیط داخلی شامل استفاده از لوسترها، وسایل نصب شده در سقف، چراغ‌های مسیر، نورهای پایین و لامپ‌های کف است. برای نورپردازی در فضای باز، نورافکن‌ها، ابزارهای آویزان، فانوس‌ها و روش‌های مختلف نورپردازی دیوار وجود دارد.

تجهیزات نورپردازی در ساختمان‌های مدرن

نورپردازی تاکیدی

یکی دیگر از روش‌های نورپردازی با کمک تجهیزات نورپردازی در ساختمان‌های مدرن نورپردازی تاکیدی است.  این نوع از روشنایی بر اشیاء یا نواحی خاصی تاکید دارد تا به عنوان یک وسیله برجسته یا صرفاً برای اهداف تزئینی عمل کند. نورپردازی تاکیدی باید کارآمد باشد و بتواند انواع لامپ را در خود جای دهد. از این روش می‌توان برای نورپردازی آثار هنری مانند نقاشی‌ها در گالری‌های هنری و موزه‌ها، مجسمه‌ها و زیورآلات، قالب‌ها و غیره استفاده کرد.

نمونه‌هایی از وسایل روشنایی داخلی شامل چراغ‌های نواری باریک، چراغ‌های زیر کابینت، مینی اسپات، چراغ‌های مسیر، نورهای نواری و اکستروژن و پایه‌های دیواری هستند. نورپردازی تاکیدی در فضای باز شامل نورپردازی منظره با ولتاژ پایین، دیوارکوب‌ها و نورهای بالا است.

نورپردازی وظیفه

نورپردازی وظیفه‌ای بیشتر کاربردی است و معمولاً در لامپ‌های رشته‌ای یا فلورسنت قرار دارد که برای روشن کردن مستقیم یک سطح کار مانند میز یا مبلمان برای افزایش کارایی و ارائه راحتی بصری متمرکز شده‌اند. این روش برای دیدن جسم های ریز یا مواد با کنتراست کم بسیار مفید است. این نوع نورپردازی قابلیت دید برای فعالیت‌هایی مانند آشپزی، لباس پوشیدن، مطالعه و کار را فراهم می‌کند.

نورپردازی تزئینی

نورپردازی تزئینی از انواع نورپردازی‌ها است که همانند نام خود هدف اول آن تزئین و زیبایی محیط است. این نورپردازی‌ها بسیار خلاقانه و جذاب هستند و اغلب نبود آنها مشکلی ایجاد نمی‌کند. نوآوری‌های جدیدی که در طراحی و معماری وجود دارد به این روش کمک می‌کند تا بهترین نمونه خود را ارائه دهد و در نتیجه زیبایی، روشنایی و تزئینات بصری را ایجاد نماید. شما می‌توانید از این نوع نورپردازی برای هر محیطی که دوست دارید از حالت سادگی و خسته‌کننده در بیاید استفاده کنید و از زیبایی‌های آن لذت ببرید.

خرید تجهیزات نورپردازی ساختمان‌های مدرن

وسایل روشنایی تزئینی داخلی شامل نورپردازی راه پله، دیوارکوب، کیت نور و وسایل رومیزی می‌باشد. وسایل تزئینی بیرونی شامل چراغ‌های چمن، چراغ‌های خورشیدی، چراغ‌های شکل‌دار و غیره است. این تجهیزات نورپردازی در ساختمان‌های مدرن بسیار کارآمد و زیبا هستند و شما می‌توانید به راحتی آنها را برای جلوه بخشیدن به خانه خود خریداری کنید.

سخن پایانی

برخلاف گذشته که طراحی روشنایی خانه‌ها بسیار ساده بود و در اغلب موارد سبب اذیت شدن چشم نیز می‌شد، اکنون تجهیزات نورپردازی در ساختمان‌های مدرن با علم و فناوری پیش می‌رود.

شرکت ای نبض در تلاش است تا با واردات تجهیزات نورپردازی از دبی امکان خرید تجهیزات نورپردازی ساختمان‌های مدرن را برای مردم فراهم نماید و در نهایت خانه‌هایی روشن با بهترین طراحی ایجاد کند. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره در زمینه نورپردازی ساختمان‌های مدرن و دریافت خدمات نورپردازی در ساختمان‌های مدرن با ای نبض تماس بگیرید.

به این نوشته امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *