آموزش

خرید و حمل و نقل قطعه از چین

خرید و حمل و نقل قطعه از چین

خرید و حمل و نقل قطعه از چین کار دشواری می‌باشد که باید با آگاهی زیاد انجام شود تا از میزان سود خود از این واردات راضی باشید. به علت مشکلات اقتصادی موجود در ایران و به خاطر کاهش یافتن ارزش پول ایران باعث شده که در سمت گیری مشتریان و تاجران هم تغییراتی به وجود اید. کم شدن ارزش پول ملی باعث بالا رفتن قیمت کالاهای وارداتی در ایران شده است.

این بالا رفتن قیمت‌ها باعث ایجاد ممنوعیت‌هایی در واردت قطعات الکترونیکی شده است و همچنین باعث تغییر تعرفه‌ها شده است که بر اساس اولویت‌های ورود کالا میباشد افزایش یافتن قیمت‌ها به صورت مضاعف باعث کاهش یافتن ارزش پول ملی شده است. اجناسی که طی سالهای قبل خیلی راحت ثبت سفارش می‌شد و سپس حمل و وارد ایران می‌شد الان خیلی راحت امکان ثبت سفارش و ترخیص را عین قبل ندارند.

همین موضوع در کنار محدودیت‌های بین المللی و تحریم‌های ایران باعث شده که قیمت‌های کالاهای وارداتی در ایران به صورت مضاعف افزایش یابد. از سوی دیگر بی ثبات بودن بازار ارز در ایران باعث شده که حتی تعداد کمی از بازرگانان و تاجرانی که به این کار علاقه مند هستند در وضعیت بلاتکلیف قرار گیرند.

تغییر پیدا کردن دائم بخشنامه‌های ارزی و گمرکی باعث شده تا انرژی شرکت‌هایی که در بخش خدمات بازرگانی فعال و مشغول هستند مستهلک و نابود گردد و این رفتارهای غیر قابل پیش بینی دولت باعث شده تا تأثیر منفی در تأمین کردن نیازهای داخلی بگذارد. از سوی دیگر با توجه به افزایش یافتن قیمت‌های اجناس باعث شده که رفتار مشتریان بازارهای مختلف هم تفاوت‌هایی را داشته باشد. در مورد کارگاه‌ها و واحدهای صنعتی که قبل از این هم از فرسوده و قدیمی بودن تجهیزات ناراحت بودن برای آن‌ها هم شرایط بسیار مشکل‌تر از گذشته شده است.

روش‌های خرید قطعات الکترونیک از چین

روش‌های خرید قطعات الکترونیک از چین

برای خرید قطعات الکترونیک از کشور چین راه‌های مختلفی وجود دارد. برخی از خریداران دوست دارند که برای خرید و حمل قطعات الکترونیک خودشان به کشور چین بروند و از توزیع کنندگان این کشور کمک بگیرند و خرید کنند اما لازم به ذکر می‌باشد که انجام دادن این کار در این شرایط به صرفه نمی‌باشد زیرا سفر کردن به چین و اقامت آن دارای هزینه بالایی می‌باشد.

همچنین برای سفارشات کم هزینه و زمانی که باید بگذارید منطقی به نظر نمی‌رسد. به همین دلیل توصیه می‌شود که کار را به شرکت‌های وارد کننده معتبر بسپارید تا با خیال راحت خرید و حمل قطعات الکترونیک را انجام دهید شرکت ای نبض بهترین انتخاب می‌باشد که سابقه زیادی دارد و به شما در این امور مشاوره می‌دهد.

حمل ‌و نقل قطعات الکترونیکی درسریع ترین زمان

برای خرید و حمل و نقل قطعه از چین نیازی نمی‌باشد که نگران حمل و نقل قطعات الکترونیک خودتان باشید. در این کشور راه‌های بسیار زیادی برای حمل و نقل قطعه به نقاط مختلف وجود دارد؛ اما یکی از راه‌هایی که نسبتا سریع می‌باشد و هزینه زیادی هم ندارد، استفاده از حمل و نقل آبی بندرهای چین می‌باشد البته اگر که می‌خواهید حمل و نقل قطعات الکترونیکی سریع‌تر به کشور انجام شود، می‌توانید از حمل و نقل هوایی نیز استفاده کنید.

روش‌های حمل و نقل قطعات الکترونیک برای واردات

به دلیل طول کشیدن حمل و نقل قطعات الکترونیکی از طریق دریا معمولا واردات قطعات الکترونیکی از راه هوایی انجام می‌شود. حمل و نقل قطعات الکترونیکی مخصوصاً قطعاتی که تکنولوژی بالا دارند و سبک هم باشند از طریق هوایی انجام می‌شود. زمان این روش از حمل و نقل قطعه از تحویل دادن قطعات به گمرک چین تا تحویل گرفتن اجناس از گمرک ایران بین دو تا چهار هفته طول می‌کشد و زمان نیاز دارد.

حمل و نقل قطعه

شرکت ای نبض دارای سابقه درخشان در زمینه واردات، ترخیص کالا و همچنین خدمات بازرگانی داخلی و خارجی در تمامی گمرگ های کشور می‌باشد که با داشتن کادر مجرب خود در زمینه تجارت، باعث‌ ارائه دادن بهتر خدمات بازرگانی به شما تجار عزیز می‌باشد. همه خدمات بازرگانی ‌ای نبض با ارائه دهی کد اقتصادی، گواهی ارزش افزوده و فاکتور فروش رسمی همراه میباشد. جهت مشاوره و خرید کالا با این شرکت معتبر در تماس باشید و آسوده به خرید و حمل قطعات الکترونیک بپردازید.

مواردی که باید قبل از وارد کردن لوازم الکترونیکی از چین در نظر گرفته شود:

  • هنگام وارد کردن قطعات الکترونیکی از چین، کالاها باید طبق قوانین و استانداردهای کیفیت پیروی نمایند.
  • تست کردن کیفیت قطعات الکترونیک و گواهینامه‌ها (طبق استانداردهای مختلف) اعم از ایالات متحده، اتحادیه اروپا، کانادا، استرالیا یا سایر کشورها، در صورت تمایل به وارد کردن تجهیزات الکترونیکی، رعایت استانداردهای ایمنی و دستورالعمل‌های اجباری است.
  • قبل از انتخاب یک تولید کننده چینی، بررسی کنید که آیا آن‌ها دستورات را رعایت می‌کنند و گزارش‌های متنی و اسناد فنی را ارائه دهند این قضیه بسیار مهم است.

پس از رعایت این موارد شما می‌توانید با خیال راحت خرید و حمل و نقل قطعه از چین را به خوبی و بدون ایجاد مشکل با مشاوره با شرکت ‌ای نبض انجام دهید.

حمل و نقل قطعه و اجناس از طریق دریا

یکی از روش‌های حمل و ‌نقل قطعات الکترونیک حمل دریایی می‌باشد. اگر هزینه برایتان یک موضوع نگران کننده است، بهترین روش حمل و نقل قطعات الکترونیک از طریق دریا می باشدکه ارزان‌ترین روش است. این حمل و نقل در چین بسیار راحت و آسان می‌باشد چون چین بنادر زیادی دارد. اگر کالاهای شما کمی بیشتر باشد سرعت حمل و نقل از طریق دریا کم می‌شود و حتی ممکن است یک ماه طول بکشد. با توجه به تعداد اجناسی که ارسال می‌کنید، می‌توانید FCL (بار کانتینر کامل) یا LCL (کمتر از بار کانتینر) را انتخاب نمایید.

با FCL، بار اجناس شما را کاملاً در بر می‌گیرد در حالی که در LCL، اجناس و کالاهایی که به منطقه شما وارد می‌شوند نیز در بار قرار دارند. روش دوم اصولاً مقرون به صرفه‌تر است.

خرید و حمل و نقل قطعه از چین

حمل و نقل قطعات الکترونیکی و اجناس به صورت هوایی

راه دیگر برای حمل و نقل قطعات الکترونیکی هوایی می‌باشد که اگر زمان برایتان موضوعی نگران کننده می‌باشد، بهترین روش حمل و نقل قطعات الکترونیک به صورت هوایی می‌باشد. این روش سریع‌ترین حمل و نقل است، اما این موضوع را هم بدانید که همه محصولات را نمی‌توان از طریق هوا انتقال داد و حمل کرد فقط مخصوص اجناس و محصولاتی می‌باشد که سبک هستند و این حمل و نقل از حمل و نقل دریایی گران‌تر می‌باشد.

حمل و نقل قطعه از طریق ریلی الکترونیکی

امکان حمل و نقل قطعات الکترونیکی از چین به روسیه، اروپا و آسیای میانه لطف سیستم راه آهن کاملاً شبکه‌ای چین وجود دارد. این حمل و نقل قطعه بسیار سریع‌تر می‌باشد به گونه‌ای که می‌توان گفت از حمل و نقل قطعات الکترونیک از طریق دریا سریع‌تر می‌باشد اما برای مسافت‌هایی که زیاد و طولانی می‌باشد در مقایسه با حمل و نقل هوایی مقرون به صرفه است. برای حمل و نقل سریع اجناسی که حجیم می‌باشند بهترین روش است؛ اما این حمل و نقل فقط برای مسافت‌های طولانی قابل استفاده می‌باشد.

حمل و نقل درب به درب الکترونیک

یکی از روش‌های بسیار راحت و مطمئن و قابل اطمینان در حمل و نقل قطعات الکترونیکی از چین حمل و نقل از درب به درب می‌باشد. در این حمل و نقل پس از خرید کردن اجناس و محصول مورد نظر از یک تأمین کننده قطعات، از همه مراحل حمل و نقل درگیر مراقبت به عمل می‌آورد. شما فقط باید صبر کنید تا کالاها در استان یا انبار به شما برسد.

4.5/5 - (12 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *