آموزش

تعرفه واردات قطعات الکترونیکی

تعرفه واردات قطعات الکترونیکی

تعرفه واردات قطعات الکترونیکی جزء مواردی می‌باشد که مقدار آن ثابت نیست و تغییر می‌کند. تعرفه قطعات به عوامل و فاکتورهای زیادی بستگی دارد. اگاهی از تعرفه قطعات وارد شده و چگونگی محاسبه آن باعث می‌شود واردکنندگان قطعات الکترونیکی مانع از ضررهای مالی شوند و با مشکلات مالی برای واردات کالا کم‌تر مواجه شوند.

اگر قصد وارد کردن کالا را دارید و می‌خواهید که دقیق سفارش کالا را انجام دهید، بهتر می‌باشد که از شرایط واردات، تعرفه کالاها و چگونگی محاسبات آن آگاهی کامل داشته باشید و طبق دستورات قانونی و تعرفه‌ قطعات الکترونیکی که در سال جدید ایجاد شده است کالای مد نظر خودتان را سفارش دهید و وارد کنید. تعرفه قطعات وارد شده دارای مقدار ثابت نیست و مقدار آن متغیر می‌باشد. مراحل متفاوتی برای ثبت کردن قیمت‌ها در نظر گرفته شده است مانند برد آردوینو و یا برد رزبری پای ساخت چین دارای سه درجه تعرفه متفاوت می‌باشد که بر اساس ابعاد و شرکت تولید کننده محصول و… محاسبه می‌گردد.

سود عمده فروشی واردات لوازم الکترونیکی از چین زیاد می‌باشد و باعث می‌شود که به کسب و کار شما کمک کند تا موفقیت چشمگیری کسب کنید. مصرف کنندگان مدرن همیشه دنبال محصولات جدید می‌باشند که طراحی خاصی داشته باشد. این امکان وجود دارد که انواع مختلفی از کالاها را در چین پیدا کنید زیرا محصولات متنوع و گسترده‌ای در چین فروخته می‌شود.

تعرفه قطعات وارد شده

نحوه واردات قطعات الکترونیکی چگونه است؟

واردات قطعات الکترونیکی بیشتر از طریق هوایی یا دریایی انجام می‌شود. اینکه واردکنندگان قطعات الکترونیکی از چه روشی استفاده کنند به حجم کالا بستگی دارد و تصمیم و سلیقه وارد کنندگان می‌باشد. تفاوت‌های بین راه دریایی و هوایی فقط زمان و قیمت آن می‌باشد که واردات از راه هوایی سریع‌تر و گرون تر می‌باشد.

تعرفه قطعات وارد شده از چین و دبی

تعرفه واردات قطعات الکترونیکی از چین و دبی به عوامل متفاوتی بستگی دارد و تخمین ثابتی برای آن نمی‌توان در نظر گرفت؛ اما هزینه‌های ثابتی مانند هزینه بسته بندی و ارسال قطعات، هزینه‌های حمل و نقل، هزینه‌های مربوط به گمرک و ترخیص کالا و غیره وجود دارد که تقریباً برای بیش‌تر سفارش‌ها یکسان می‌باشد؛ اما عواملی وجود دارد مانند مارک و برند کالاها و همچنین تعداد آن‌ها که باعث می‌شود تعرفه قطعات الکترونیکی از چین و دبی هزینه‌های زیادی داشته باشد.

تعرفۀ گمرکی یعنی چه؟

تعرفۀ گمرکی به معنای مالیات و عوارضی می‌باشد که به علت‌های مختلفی مثل حمایت‌های مالی از کالاهای وارداتی و یا صادراتی دولت بودجه‌ای دریافت می‌کند و در اصطلاحات بازرگانی به آن حقوق گمرکی نیز گفته می‌شود. تعرفه کالاها بر اساس ارزشی که کالا دارد دریافت می‌گردد که به آن تعرفه ارزشی گفته می‌شود.

پرسودترین کالای وارداتی از چین

قطعات الکترونیکی خاص جزء پر سودترین کالاهای وارداتی هستند به همین دلیل تعرفه قطعات وارد شده متغیر می‌باشد. تعمیرات لوازمی که مهم و ضروری می‌باشند مانند لپ تاپ و سیستم‌های مختلف باید خیلی سریع انجام شود تا کارها عقب نیفتند و برای تعمیرات باید قطعات مهم وجود داشته باشد که به خاطر تحریم‌ها علیه ایران ممکن است این قطعات در کشور موجود نباشند.

تعرفه قطعات الکترونیکی

به همین دلیل باید از کشورهای مهمی که با آنها در ارتباط هستیم تأمین و خریداری شود تا بازار کشورمان از لحاظ تجهیزات الکترونیکی کمبودی نداشته باشد و دچار مشکل نشود امروزه واردات لوازم هوشمند و پیشرفته اهمیت زیادی داشته است، انواع مدل ساعت‌های هوشمند و یا گوشی‌های مدل جدید پر طرفدار می‌باشند که سود بالایی از واردات این محصولات به دست می اید.

جدول تعرفه‌های گمرکی

جدول تعرفه‌های گمرکی هر سال توسط هیئت دولت و وزیران مشخص و تعیین می‌شود. حقوق ورودی و حقوق گمرکی واردات و صادرات نیز توسط دولت و اعضای کمیسیون ماده یک مشخص می‌شود و به تصویب می‌رسد و در کتاب تعرفه‌های گمرکی چاپ می‌گردد. تعرفه قطعات بر اساس ارزشی که کالاها دارند محاسبه می‌گردد. گاهی اوقات تعرفه‌ کالاها ترجیحی و یا موافقت نامه‌هایی که بین کشورها امضا شده است باعث می‌شود که تعرفه‌ قطعات الکترونیکی که وارداتی و یا صادراتی هستند کاهش پیدا کند.

انجمن صنعت قطعات الکترونیکی خاطرنشان می‌کند که تعرفه‌های ۲۵ درصدی بر قطعات الکترونیکی و صدها کالای وارداتی دیگر از چین که توسط دفتر نماینده تجاری ایالات متحده در ۶ ژوئیه ۲۰۱۸ اعلام شد «عواقب جهانی برای تجارت و مصرف‌کنندگان دارد»، افزایش اصطکاک و هزینه‌های زنجیره تأمین که می‌تواند مانع رشد اقتصادی شود.

نحوه واردات قطعات الکترونیکی چگونه است؟

به گفته تام دری، مدیر عامل موسسه تأمین، با این وجود، یک دوره انتظار وجود دارد، زیرا برخی از پیامدها دراز مدت ممکن است برای تولیدکنندگان آمریکایی مثبت باشد، از جمله “محلی سازی زنجیره تأمین”. در هر صورت، هدف این است که شرکت‌های آمریکایی کمتر به کالاهای چینی وابسته شوند. اگرچه تعداد کمی از کارشناسان معتقدند تعرفه قطعات جدید به یک جنگ تجاری تمام عیار تبدیل خواهد شد، اما منجر به مذاکرات طولانی مدت بسیاری خواهد شد.

شرکت معتبر ای نبض به دلیل داشتن سابقه طولانی مدت در زمینه واردات قطعات الکترونیک و همچنین با داشتن مجرب‌ترین متخصصین می‌تواند هر قطعه الکترونیکی به درخواست مشتری را با قیمت پایین و در کوتاه‌ترین زمان ممکن به مشتری تحویل دهد. متخصصین بازرگانی ‌ای نبض با تلاش شبانه روزی و تسلط داشتن به مبادلات بین الملل، از واردات به موقع و امن محصولات شما اطمینان حاصل می‌نمایند. مهندسان کمپانی eNabz به فعالیت خود مشغول هستند و در تمام مسیر در کنار شما می‌باشند و با تجربیات خویش، به شما کمک کنند پروژه‌ی خود را به بهترین نحو پیش ببرید.

رتبه‌های خاصی برای قیمت‌ها در نظر گرفته شده مثلاً انواع نمایشگر LED ساخت چین سه نوع تعرفه دارد و با توجه به ابعاد و کیفیت محصول این نرخ تعیین می‌گردد و طبق ابعاد و شرکت تولید کننده محصول و… محاسبه می‌شود.

تعرفه وارداتی امریکا بر روی کالاهای چینی

تعرفه قطعات وارد شده 20 درصدی توسط کشور آمریکا بر روی کالاهای چینی وضع می‌شود کالاهایی مثل قطعات الکترونیکی و کالاهای مصرفی را شامل می‌شود؛ اما در حال حاضر مشخص نیست تعرفه‌های قطعات الکترونیکی وارد شده جدید چه موقع اجرا خواهد شد.

تعرفه واردات قطعات الکترونیکی

هزینه ترخیص کالا از چین

هزینه ترخیص کالا از چین به چند پارامتر بستگی دارد که شامل:

  • سابقه‌ی ارزشی کالای مشابه نسبت به کالای مورد استعلامی که در سال‌های قبل وارد کشور شده است.
  • کشور تولید کننده و کشور مبدأ کالای مورد استعلام
  • حقوق ورودی کالا مورد استعلام و‌ تعرفه کالاهای واردشده مورد استعلام
  • نوع حمل کالا هوایی، دریایی و زمینی

اگر برای محاسبه هزینه حمل و تعرفه قطعات وارد شده از چین مخصوصاً برای کالاهایی که تولید چین هستند نیاز به مشاوره دارید، می‌توانید با تماس با شرکت ای نبض به راحتی در مورد چگونگی واردات کالا از چین و بخصوص عملیات گمرک و ترخیص اطلاع پیدا کنید. این شرکت با تجربه‌ی چندین ساله‌ای که در این حوزه دارد می‌تواند خیلی راحت و در زمان کوتاه به شما در ترخیص خرید اجناستان و واردات آن که به دو صورت دریایی و هوایی از چین می‌باشد به شما عزیزان یاری برساند و همچنین از تعرفه کالاهای وارداتی آگاه شوید.

4.6/5 - (5 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *