آموزش

واردات IC از چین

واردات IC از چین

واردات IC از چین برای پیشبرد پروژه های الکترونیکی در کشور ضروری است. مدار مجتمع (IC) دارای میلیون ها قطعه الکترونیکی مانند ترانزیستورها، مقاومت ها و خازن ها است که در یک واحد ساخته شده اند. امروزه تقریباً هر دستگاه الکترونیکی (کامپیوتر، تلفن همراه، اتومبیل، تلویزیون، ساعت دیجیتال) به دلیل اندازه کوچک و قابلیت اطمینان و کارایی بالا از آی سی استفاده می کنند. بدون آی سی، ابزارهای الکترونیکی بسیار کندتر و حجیم تر خواهند بود.

چرا باید بر روی خرید IC از چین سرمایه گذاری کنیم؟

امروزه حرف اول را در دنیا صنعت الکترونیک و خودکارسازی می زند. اغلب کارها به صورت غیر دستی انجام می شوند و دخالت انسان به حداقل رسیده است. کشورها برای تولید گوشی‌ های هوشمند، تبلت‌ ها، رایانه‌ ها و غیره به این تراشه ‌ها نیاز دارند. تمامی این نیازها نشان از این دارد که سیاست های بودجه بندی باید تغییر کرده و برای خرید IC و بازرگانی و واردات IC از چین سرمایه گذاری کنیم. اهمیت صنعت نیمه هادی کاملاً واضح است و سرمایه گذاری بر روی آن در واقع سرمایه گذاری برای کسب موفقیت های بزرگتر است. این صنعت یک صنعت توانمند است، پلتفرمی که می توان بر روی آن صنایع دیگری را ساخت.

سفارش IC از چین برای گسترش صنعت الکترونیک ضروری است چرا که کشور ما دارای محدودیت‌ های تجاری مختلفی است و نیاز دارد که به خودکفایی برسد و اغلب دستگاه ها را تولید کند. خرید جدیدترین و پیشرفته‌ ترین ماشین‌ ها به علت تحریم برای کشورمان غیرممکن است و بدین ترتیب باید با واردات IC از چین و سرمایه گذاری روی آن خود را در دنیا نشان دهیم.

خرید IC از چین

اهمیت واردات IC از چین

اهمیت خرید IC هنگامی مشخص می شود که به کاربردهای گسترده آن نگاهی بیندازیم. مدار مجتمع (IC)، گاهی اوقات به عنوان یک تراشه یا ریزتراشه نامیده می شود که می تواند به عنوان تقویت کننده، نوسانگر، تایمر، ریزپردازنده یا حتی حافظه یک کامپیوتر کار کند. آی سی یک قطعه کوچک است که معمولاً از سیلیکون ساخته می شود.

مزایای آی سی ها

  • قطعه IC قابل اعتماد است و می توانیم در سیستم های مختلف آن را به کار بگیریم.
  • اندازه فیزیکی آی سی بسیار کوچک است و در نتیجه حجم تجهیزات را نیز تا حد زیادی کم می کند.
  • مصرف برق IC به دلیل اندازه کوچکش بسیار کم است.
  • به راحتی قابل تعویض است اما در صورت خرابی به سختی می توان آن را تعمیر کرد.
  • برای عملکرد سیگنال کوچک مناسب است.
  • توانایی بیشتر برای کار در دمای شدید را دارد.
  • وزن یک آی سی در مقایسه با کل مدارهای گسسته بسیار کمتر است.
  • دارای تطابق نزدیک اجزاء و همچنین ضریب دما به دلیل تولید فله در دسته ها است.
  • عملکردی بهبود یافته دارد زیرا برخی از مدارهای پیچیده می توانند برای دستیابی به ویژگی های بهتر ساخته شوند.

مزایای متعدد آی سی ها به این موارد محدود نمی شود‌‌. خرید IC از چین یک انتخاب عالی و درست است که برای صنعت و اقتصاد کشور لازم می باشد‌؛ بنابراین با واردات IC از چین می توانیم به پیشرفت کشور و کسب و کارها کمک کنیم.

بازرگانی و واردات IC

مدار مجتمع چگونه کار می کند؟

کار یک مدار مجتمع شبیه تقویت کننده، تایمر، ریزپردازنده، نوسان ساز و همچنین حافظه کامپیوتر است. یک آی سی از سیلیکون تشکیل شده است و یک ویفر کوچک است که شامل هزاران جزء مانند مقاومت، ترانزیستور، خازن و غیره است. اینها اجزای کوچکی هستند که می توانند محاسبات مختلفی را برای ذخیره داده ها از طریق فناوری آنالوگ یا دیجیتال انجام دهند.

مدارهای مجتمع دیجیتال از گیت های منطقی استفاده می کنند که به سادگی با مقادیر صفر و یک کار می کنند. یک سیگنال کم می تواند به یک جزء از طریق یک آی سی دیجیتال که مقدار صفر می دهد منتقل شود، در حالی که سیگنال بالا یک مقدار تولید می کند. مدارهای مجتمع دیجیتال معمولاً در لوازم الکترونیکی مصرفی، تجهیزات شبکه و کامپیوترها یافت می شوند. استفاده گسترده از این قطعات سبب شده است که بازرگانی و واردات IC از چین در اولویت کشورها باشد.

مدارهای مجتمع مختلف مانند توابع آنالوگ و خطی با مقادیر دائمی به این معنی است که یک قطعه الکترونیکی روی یک آی سی خطی می تواند از هر نوع مقداری استفاده کند و مقدار دیگری را خروجی کند؛ بنابراین، آی سی خطی به عنوان مقدار o/p استفاده می شود که تابع خطی ورودی است. معمولاً از آی سی های خطی در تقویت صدا و RF استفاده می شود. شرکت ای نبض با سفارش IC از چین در تلاش است تا تمامی قطعات کمیاب و مورد نیاز کسب و کارها را تهیه کند تا خط های تولید کشور فعال مانده و اقتصاد کشور رشد کند؛ بنابراین واردات IC از چین مانند صادرات نفت یا واردات خوراکی ها اهمیت بالایی دارد.

واردات IC از چین

سخن پایانی

مدار مجتمع که گاهی اوقات IC یا فقط یک تراشه نامیده می شود، مجموعه ای از ترانزیستورها است که روی یک قطعه کوچک و مسطح قرار می گیرند که معمولاً از سیلیکون ساخته شده است. آی سی در واقع پلتفرمی برای ترانزیستورهای کوچک است که یک تراشه کوچک است که می تواند سریعتر از ترانزیستورهای بزرگ قدیمی که در نسل های قبلی استفاده می شد، کار کند. آنها همچنین بسیار بادوام تر و به طور قابل توجهی ارزان تر برای تولید هستند که به آنها اجازه می دهد تا بخشی از بسیاری از دستگاه های الکترونیکی مختلف شوند.

واردات IC از چین برای به کارگیری آن در ابزارهای الکترونیکی مختلف همواره مورد نیاز کشور بوده است. ظهور مدار یکپارچه صنعت الکترونیک را متحول کرد و راه را برای دستگاه هایی مانند تلفن همراه، رایانه، پخش کننده سی دی، تلویزیون و بسیاری از وسایلی که در اطراف خانه یافت می شود هموار کرد. علاوه بر این، گسترش تراشه ها به آوردن دستگاه های الکترونیکی پیشرفته به تمام نقاط جهان کمک کرد.

بنابراین اگر کشور ما نیز در تلاش برای توسعه باشد نیاز به خرید IC از چین و واردات و بازرگانی IC از چین دارد. شرکت ای نبض یک کمپانی معتبر در زمینه سفارش IC از چین است و در جهت ارتقای سطح اقتصادی و صنعتی کشور می کوشد.

3.7/5 - (7 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *