آموزش

خرید آی سی از چین

خرید آی سی از چین

خرید آی سی از چین و همچنین واردات قطعات الکترونیکی در سال های اخیر به علت تحریم تجهیزات و ابزارها بسیار گسترده تر شده است‌. آی سی یکی از قطعات الکترونیکی پرکاربرد است که در طیف وسیعی از دستگاه استفاده می شود و مورد نیاز است. در این مقاله به موضوع مهم واردات IC از چین پرداخته ایم‌.

خرید IC از چین برای ساخت و تولید طیف وسیعی از کالاها ضروری است. مدار مجتمع (IC) دارای میلیون‌ها قطعه الکترونیکی مانند ترانزیستورها، مقاومت‌ها و خازن‌ها است که در یک واحد ساخته شده‌اند و در میان واردات قطعات الکترونیکی این گزینه بسیار مهم است. امروزه تقریباً هر دستگاه الکترونیکی (کامپیوتر، تلفن همراه، اتومبیل، تلویزیون، ساعت دیجیتال) به دلیل اندازه کوچک و قابلیت اطمینان و کارایی بالا از آی سی استفاده می‌کند. بدون آی سی، ابزارهای الکترونیکی بسیار کندتر و حجیم‌تر خواهند بود. خرید قطعه از چین یک راه عالی برای تأمین قطعات الکترونیکی مورد نیاز کشور من جمله مدارات مجتمع است.

مدارهای مجتمع چیست؟

مدار مجتمع یا IC که گاهی اوقات تراشه، ریز تراشه یا مدار میکروالکترونیک نیز نامیده می شود، یک ابزار نیمه هادی است که بر روی آن هزاران یا میلیون ها مقاومت، خازن، دیود و ترانزیستور کوچک ساخته می شود. در خرید آی سی از چین یک آی سی می تواند به عنوان تقویت کننده، نوسان ساز، تایمر، شمارنده، گیت منطقی، حافظه کامپیوتر، میکروکنترلر یا ریزپردازنده استفاده شود.

این قطعه با وجود ابعاد کوچک، نقش بسیار مهمی را در تجهیزات ایفا می کند و به همین علت در واردات قطعه از چین همواره در اولویت قرار دارد. همانطور که از نام آی سی پیداست، یک سیستم یکپارچه از چندین مؤلفه کوچک شده و به هم پیوسته است که در یک بستر نازک از مواد نیمه هادی (معمولا سیلیکون) تعبیه شده است.

خرید قطعات الکترونیکی از چین

آینده مدارات مجتمع در صنعت

 بازار مدارهای مجتمع در سال 2019 به میزان 14.0 میلیارد دلار ارزش گذاری شد و انتظار می‌رود با نرخ رشد سالانه (CAGR) 5.2 درصد از سال 2020 تا 2027 رشد کند و بازار شاهد افزایش تقاضا باشد. در سطح جهانی به دلیل استفاده رو به رشد از مدارهای مجتمع در لوازم الکترونیکی مصرفی مانند گوشی‌های هوشمند، ساعت‌های هوشمند و تبلت‌ها این قطعات روز به روز ارزش بیشتری پیدا می‌کنند. کشور ما نیز باید بر روی واردات قطعه الکترونیکی از چین سرمایه گذاری کند تا بتواند تمامی نیازهای خود من جمله قطعات کمیاب را با واردات قطعات تحریمی رفع نماید.

 ASIC یکی از انواع مدارهای مجتمع است که به طور خاص برای یک برنامه یا هدف خاص ایجاد شده است. این مدارهای مجتمع (IC) برای ادغام تمام قطعات الکترونیکی در یک تراشه استفاده می‌شوند. همچنین، این مدارها می‌توانند عملکرد چندین مدار مجتمع کوچک و متوسط ​​را که به طور جداگانه برخی از عملکردها را بر روی یک تراشه انجام می‌دهند، یکپارچه کنند، در نتیجه کل سیستم را بر روی یک تراشه واحد جذب می‌کنند تا نیازهای سیستم را تشخیص دهند. این آی سی‌ها در صنایع مختلفی مانند خودروسازی، مخابرات، برق و الکترونیک و پزشکی کاربرد دارند.

بر اساس تجزیه و تحلیل GVR، تقریباً 75.0 درصد از کل دارندگان تلفن همراه تا سال 2025 صاحب یک تلفن هوشمند خواهند شد. همچنین با ظهور دستگاه‌های هوشمند و محصولات الکتریکی مانند تلویزیون، دوربین‌های دیجیتال، لپ‌تاپ، پوشیدنی‌ها و کنسول‌های بازی، ارائه فناوری‌های پیشرفته مانند صفحه‌نمایش تخت، نمایشگرها و نمایشگرهای لمسی و عملکردهای بلوتوث، تقاضا برای آی‌سی در حال افزایش است و خرید IC از چین برای پاسخگویی به تقاضا ضروری می‌باشد.

اهمیت آشنایی با مدار مجتمع در خرید قطعات الکترونیکی از چین

اهمیت آشنایی با مدار مجتمع در خرید قطعات الکترونیکی از چین

در خرید قطعات الکترونیکی از چین و واردات IC یکی از مهم ترین موارد آشنایی با تجهیزات است. خرید IC از چین باید توسط کارشناسان و افرادی انجام گیرد که با حوزه الکترونیک آشنا هستند.

آشنایی با قطعات سبب می شود که در حین خرید بررسی کیفیت محصول و همچنین صحت سنجی آن به درستی انجام شود. یک کارشناس کاربلد با توجه به اینکه ابزارها را به خوبی می شناسد، می تواند بهترین ها را انتخاب کرده و از شرکت های خارجی معتبر خرید کند.

چرا خرید آی سی از چین از اهمیت بالایی برخوردار است؟

با وجود اینکه این قطعات کوچک به چشم نمی آیند اما نقش مهمی در صنعت و ساخت ابزارها دارند. یک آی سی واحد می تواند شامل هزاران یا میلیون ها مورد از گزینه های زیر باشد:

 • ترانزیستورها
 • مقاومت ها
 • خازن ها
 • دیودها

اجزای اضافی دیگری نیز ممکن است روی آن قرار داشته باشند که همگی از طریق شبکه پیچیده ای از نیمه هادی ها، سیلیکون، مس و مواد دیگر به هم متصل شده اند. از نظر اندازه، هر جزء، کوچک و معمولاً میکروسکوپی است. مدار حاصل، یک تراشه یکپارچه و کوچک است، اغلب به اندازه ای است که چند میلی متر یا سانتی متر مربع فضا را اشغال کند.

چرا خرید آی سی از چین از اهمیت بالایی برخوردار است؟

یکی از نمونه ‌های رایج یک آی‌سی مدرن، پردازنده کامپیوتر است که معمولاً حاوی میلیون‌ ها یا میلیاردها ترانزیستور، خازن، گیت منطقی و غیره است که به یکدیگر متصل شده و یک مدار دیجیتال پیچیده را تشکیل می‌دهند. اگرچه پردازنده یک آی سی است، اما همه آی سی ها پردازنده نیستند. کاربرد گسترده مدارهای مجتمع سبب شده است که نادیده گرفتن آن ها امری غیر ممکن بوده و واردات آن ها ضروری باشد. از جمله بخش کوچکی از کاربرد این قطعات عبارتند از:

 • کامپیوترها
 • تلفن های همراه و گوشی های هوشمند
 • ماشین ها و هواپیماها
 • تقویت کننده ها
 • سوئیچ های شبکه
 • سایر وسایل الکترونیکی: ماشین لباسشویی، توستر، مایکروویو، تلویزیون و غیره.

مدارهای مجتمع در ابتدا فقط برای استفاده در تجهیزات الکترونیکی مصرفی و تجهیزات مخابراتی طراحی شدند. این آی سی‌ها اکنون در کنترل خودرو، دستیارهای دیجیتال شخصی، حسگرها، تجهیزات صنعتی، بهداشتی و نظامی و دفاعی استفاده می‌شوند. استفاده قابل توجه از مدارهای مجتمع در کاربردهای صنعتی از جمله کنترلرهای حرارتی و میکروکنترلرهای 8 بیتی، تأثیر قابل توجهی بر بازار مدارهای مجتمع دارد و خرید IC از چین را بیش از پیش مهم می‌کند.

اما با توجه به عواملی مانند هزینه بالای ساخت مدارهای سفارشی، هزینه طراحی مدار و مسائل مربوط به قابلیت اطمینان، پیش‌بینی می‌شود که رشد بازار مدارهای مجتمع در طول سال‌ها کند شود.

البته گفتنی است که با پیشرفت‌های فناوری مانند تجزیه و تحلیل داده‌های بزرگ، اینترنت اشیا (IoT)، بلاک چین و یادگیری ماشین، هزینه واحد برای مدارهای مجتمع کاهش یافته است که به نوبه خود منجر به تأثیر مثبت بر روی بازار در سراسر جهان شده است. به همین سبب واردات مدارات مجتمع از چین یک انتخاب عالی و ضروری است. کشور چین به دلیل‌های متعددی یک گزینه عالی برای خرید قطعات الکترونیکی است. در زیر به برخی از این دلایل اشاره کرده‌ایم:

 • کیفیت بالا

برخلاف باور عموم محصولات چینی کیفیت بالایی دارند. همچنین تست نهایی قطعات در هنگام تحویل این اطمینان را به خریدار می‌دهد که محصول دارای سطح کیفی بالایی است.

قطعات الکترونیکی از چین

 • قیمت مناسب

کشور چین به دلیل مسائلی چون مالیات کم و نیروهای کار متعدد در ساخت محصولات هزینه پایین‌تری صرف می‌کند و در نتیجه قیمت نهایی محصول آنها نیز بسیار پایین‌تر است. بدین ترتیب خرید IC از چین سودآوری خوبی خواهد داشت.

 • تنوع و گوناگونی

واردات قطعات الکترونیکی از چین به دلیل تنوع و گوناگونی‌ای که شرکت‌های چینی در تولید قطعه‌ها دارند بسیار مناسب است. در خرید قطعه از چین خریداران می‌توانند هر آنچه که نیاز دارند را تهیه کنند. خرید IC از چین نیز بسیار به‌صرفه می‌باشد.

 • کاربردهای مدارات مجتمع

کاربردهای مدارهای مجتمع بسیار متنوع است. تقریباً هر چیزی که بتوان با اجزای مجزا طراحی و ساخت را می‌توان در یک آی سی قرار داد. با توسعه IC‌ها، هزینه‌های طراحی و هزینه‌های تولید تجهیزات کاهش می‌یابد. با محصور شدن بخش‌های بزرگ محصول نهایی در بسته‌های تکی، قابلیت اطمینان افزایش می‌یابد که باعث کاهش خطاهای مونتاژ، مشکلات اتصال و اندازه بردهای مدار می‌شود.

اکنون به ندرت می‌توان تجهیزات الکترونیکی را دید که حداقل یک آی سی نداشته باشد. در واقع، برخی از آنها فقط یک آی سی دارند و به هیچ نوع جزء دیگری نیاز ندارند. به اطراف خود نگاه کنید، هر جا که از وسایل الکترونیکی استفاده می‌شود، احتمالاً یک آی سی داخل آن وجود دارد. بسیاری از مدارهای مجتمع را می‌توان تقریباً در هر دستگاه الکترونیکی یافت که به عنوان تایمر عمل می‌کنند.

از جمله کاربردهای آی سی‌ها عبارتند از: تقویت کننده‌ها، واحدهای منطقی، شمارنده‌ها، ماشین حساب‌ها، سنسورهای دما و گیرنده‌های رادیویی؛ بنابراین خرید IC از چین برای ساخت هر یک از این لوازم الکترونیکی و ده‌ها وسایل دیگر لازم و ضروری است. بسیاری از کارخانه‌ها فقط با واردات قطعات تحریمی و خرید آی سی از چین قادر هستند به کار خود ادامه داده و تولیدات خود را انجام دهند.

انواع مدارهای مجتمع در خرید آی سی از چین

در واردات IC از چین، انواع این مدارهای مجتمع باید مد نظر قرار گرفته شود زیرا هر یک از آن ها در بخش های متعدد در صنعت مورد استفاده قرار می گیرند. آی سی ها بسته به کاربرد مورد نظرشان می توانند خطی (آنالوگ)، دیجیتال یا ترکیبی از این دو باشند.

انواع مدارهای مجتمع در خرید آی سی از چین

آی سی های آنالوگ یا خطی بسته به سطح سیگنال ورودی دارای خروجی متغیر پیوسته هستند. در تئوری، چنین IC هایی می توانند به تعداد بی نهایت حالت دست یابند. در این نوع آی سی، سطح سیگنال خروجی تابعی خطی از سطح سیگنال ورودی است. در حالت ایده‌آل، زمانی که خروجی آنی در مقابل ورودی آنی نمودار می‌شود، طرح به صورت یک خط مستقیم ظاهر می‌شود.

آی سی های آنالوگ معمولا فقط از چند جزء استفاده می کنند و بسیار ساده هستند. آی سی های خطی به عنوان تقویت کننده های فرکانس صوتی (AF) و فرکانس رادیویی (RF) استفاده می شوند. تقویت کننده عملیاتی (op amp) یک دستگاه رایج در این برنامه ها است.

یکی دیگر از کاربردهای رایج آی سی آنالوگ، سنسور دما است. آی سی های خطی را می توان طوری برنامه ریزی کرد که دستگاه های مختلف را هنگامی که سیگنال به یک مقدار خاص رسید، روشن یا خاموش کنند. این شامل:

 • دستگاه های تهویه
 • بخاری ها
 • کوره ها

برخلاف آی ‌سی ‌های آنالوگ، آی ‌سی ‌های دیجیتال در دامنه‌ ای پیوسته از سیگنال ها کار نمی‌ کنند. بلکه فقط در چند سطح یا حالت تعریف شده (گسسته) عمل می کنند. بلوک های ساختمانی اساسی آی سی های دیجیتال، گیت های منطقی هستند که با داده های باینری کار می کنند، یعنی سیگنال هایی که تنها دو حالت متفاوت دارند، به نام های پایین (0) و بالا (1).

خرید آی سی از چین

خرید آی سی از چین از این نوع نیز بسیار مهم است زیرا در حال حاضر در تعداد فزاینده ای از برنامه ها استفاده می شوند، از جمله:

 • کامپیوترها
 • شبکه ها
 • مودم ها
 • فرکانس شمارها

یک آی سی مختلط اصول طراحی آنالوگ و دیجیتال را در بر می گیرد. ممکن است به عنوان یکی از موارد زیر عمل کند:

 • مبدل دیجیتال به آنالوگ
 • مبدل آنالوگ به دیجیتال
 • آی سی ساعت/تایمر

خرید آی سی از چین در ایران

در نیم قرن گذشته، آی سی ها با سرعت سریع تر، ظرفیت بیشتر و اندازه های کوچکتر به طرز چشمگیری پیشرفت کرده اند. در مقایسه با روزهای اولیه، آی‌ سی‌ های امروزی به‌ طور باورنکردنی ای پیچیده هستند و میتوانند میلیاردها ترانزیستور و اجزای دیگر را روی یک قطعه کوچک از مواد نگه دارند.

ای نبض یکی از شرکت های پیشرو در زمینه واردات قطعات تحریمی است که برای پیشرفت هر چه بیشتر کشور و فعال ماندن بخش الکترونیک تلاش می کند. سایت eNabz یک راه آسان و سریع برای سفارش قطعات الکترونیکی مورد نیاز با قیمتی عالی است. همچنین کارشناسان و متخصصان این کمپانی با داشتن دانش کافی در زمینه الکترونیک می توانند شما را در خرید قطعات مورد نیازتان راهنمایی کنند.

مدارهای مجتمع ترکیبی از دیودها، ریزپردازنده‌ها و ترانزیستورها هستند که به شکل حداقل بر روی یک ویفر ساخته شده از سیلیکون می‌باشند. هر کدام از این اجزا عملکرد خاصی دارند و می‌توانند محاسبات و چندین کار را در صورت ترکیب با یکدیگر انجام دهند. مدارهای مجتمع امروزه تقریباً در همه لوازم الکتریکی یافت می‌شوند، از تلویزیون گرفته تا ساعت مچی و از رایانه‌های شخصی گرفته تا آبمیوه‌گیرها و به همین سبب خرید IC از چین برای بسیاری از کسب و کارها ضروری است.

برخی از نمونه‌های آی‌سی در واردات مدارات مجتمع و خرید قطعات الکترونیکی عبارتند از تقویت‌کننده‌های صوتی، دستگاه‌های منطقی، دستگاه‌های حافظه، رمزگشاها و رمزگذارهای فرکانس رادیویی و پردازنده‌های ویدئویی. محاسبات یکی از کاربردهای اصلی آی سی‌ها است و بنابراین، به جای استفاده از هزاران ترانزیستور در رایانه‌ها، رایانه‌های شخصی امروزی تنها تعداد انگشت شماری آی سی دارند. در ایران شرکت‌های معتبر با واردات قطعه الکترونیکی از چین نیازهای کشور و کسب و کارها را رفع می‌کنند.

سخن پایانی

خرید قطعه از چین به دلیل هزینه‌هایی که شامل می‌شود و همچنین مجوزهای لازم و از همه مهم‌تر شناخت بازار این کشور توسط تمامی تولیدکنندگان انجام نمی‌شود. شرکت‌های خاصی هستند که خرید IC از چین را به عهده گرفته و برای پیشرفت اقتصاد کشور تلاش می‌کنند.

ای نبض یک کمپانی معتبر در زمینه واردات قطعات الکترونیکی از چین است که دارای مجوزهای تأیید شده برای خرید قطعه از چین می‌باشد. این سایت با داشتن رزومه‌ا درخشان و طولانی در زمینه واردات از کشورهایی چون دبی و چین یک انتخاب مناسب و مطمئن برای کسب و کارها است. شما می‌توانید با مراجعه به سایت ای‌نبض سفارش‌های خود را ثبت کرده و کالاهایی تضمین شده و باکیفیت را تهیه کنید.

4/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *