آموزش

نحوه سفارش قطعات الکترونیکی از خارج

سفارش قطعات الکترونیکی

با توجه به اینکه کشور ما تجهیزات مورد نیاز برای تامین تمام قطعات الکترونیکی مورد نیاز برای تولید لوازم الکترونیکی را ندارد، ناچار به واردات قطعات الکترونیکی از کشور های خارجی هستیم. به طور معمول، سفارش قطعات الکترونیکی و واردات قطعات الکترونیکی از چین توسط شرکت های بازرگانی صورت می گیرد.

شما می توانید قطعات مورد نیاز خود را به راحتی از این شرکت های واردکننده قطعات الکترونیکی سفارش دهید. اگر علاقمند به سفارش قطعات الکترونیکی از کشور های خارجی هستید و از روند تامین و واردات قطعات الکترونیک اطلاعی ندارید، به جای درستی آمده اید. در این مقاله می خواهیم نحوه سفارش قطعات الکترونیکی از خارج را بررسی کنیم.

مزایای سفارش قطعات الکترونیکی از کشور های خارجی

امروزه صنعت و تکنولوژی پیشرفت های چشمگیری داشته اند و لوازم و قطعات الکترونیکی یکی از مهم ترین عوامل این پیشرفت روزافزون محسوب می شود. کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نبوده و در حال حاضر از جایگاه خوبی برخوردار است. اما با وجود تحریم های سنگینی که به کشور عزیز ما وارد شده است، امکان خرید قطعات الکترونیکی مورد نیاز برای پیشرفت تکنولوژی را نخواهیم داشت. همچنین فناوری لازم برای تهیه قطعات الکترونیکی را نداریم. از این رو نیاز است تا تامین و واردات قطعات الکترونیک توسط کشور های خارجی انجام شود.

مزایای سفارش قطعات الکترونیکی از کشور های خارجی

کشور چین از جمله کشور هایی است که سفارش قطعات الکترونیکی را از کشور ما قبول می کند و با شرکت های وارد کننده قطعات الکترونیکی همکاری دارد؛ اما تمام واردات قطعات الکترونیکی از چین الزاما قطعات چینی و بی کیفیت نیست. امروزه بیشتر قطعات و لوازم الکترونیکی در جهان، توسط شرکت های تولیدکننده چینی تامین می شود و در زمینه تولید قطعات الکترونیکی پیشتاز است.

شرکت های تامین کننده قطعات الکترونیکی می دانند که با سفارش قطعات الکترونیکی مورد نیاز در کشور با کمترین هزینه، می توانند سود بیشتری کسب نمایند. از این رو تمام مراحل و دردسر های واردات قطعات الکترونیکی از چین را می پذیرند. همچنین بعضی از شرکت های تولیدکننده قطعات، به سختی با آنها همکاری می کنند یا در بعضی مواقع، سفارش قطعات الکترونیکی توسط شرکت های واسطه انجام می شود؛ بنابراین اگر کسی مایل است تا در این حوزه فعالیت نماید، بایستی دانش و تجربه لازم را به دست آورد.

نحوه سفارش قطعات الکترونیکی از خارج

شرکت نبض الکترونیک یکی از اولین شرکت های بزرگ تامین و واردات قطعات الکترونیک از کشور های خارجی می باشد. این شرکت توانایی سفارش قطعات الکترونیکی به شرکت های معتبر تولیدکننده در چین را دارا می باشد و شما می توانید به راحتی قطعات مورد نیاز خود را سفارش دهید تا در کمترین زمان ممکن برای شما تهیه و وارد کنند.

یافتن شرکت تامین کننده قطعات الکترونیکی مناسب

اما دانستن نحوه سفارش قطعات الکترونیکی از خارج کشور، می تواند تصور شما را در رابطه با این موضوع تغییر دهد و می دانید که نحوه سفارش قطعات الکترونیکی از خارج چه پروسه طولانی و زمانبری می باشد. از این رو کارشناسان شرکت نبض الکترونیک تمام مراحل سفارش تا خرید قطعات الکترونیکی از شرکت های چینی را شرح داده اند. این مراحل عبارتند از:

یافتن شرکت تامین کننده قطعات الکترونیکی مناسب

مجموعه شرکت نبض الکترونیک دارای کادر مجرب و حرفه ای بازرگانی می باشد که برای جلب رضایت مشتریان خود، همواره می کوشد تا بهترین شرکت ها را برای سفارش قطعات الکترونیکی مشتریان خود پیدا کند.

در ابتدا نیاز است تا شرکت ها را بر اساس نوع قطعه و کشور سازنده جستجو کنیم تا انواع شرکت های تامین کننده قطعات الکترونیکی را متناسب با نوع سفارش بیابیم. به عنوان مثال، می توانید از سایت های معتبر خرید و فروش قطعات الکترونیکی مانند Farnell، Arrow و غیره به دنبال لیست قطعات درخواستی مشتریان باشیم. اکثر این سایت ها اجازه دسترسی کاربران ایرانی را نمی دهند و امکان تجارت با ایران و شرکت های واسطه را نیز ندارند.

مراحل سفارش و خرید قطعات الکترونیکی

انجام عملیات سفارش قطعات الکترونیکی

مرحله دوم پس از یافتن قطعات مورد نیاز مشتری و اطمینان یافتن از کیفیت و اصالت کالا، هزینه تمام شده قطعات الکترونیکی سفارشی را به اطلاع مشتری می رسانیم. در صورتی که مشتریان تمایل به خرید قطعات الکترونیکی داشته باشند، اقدام به سفارش قطعات الکترونیکی می نماییم. چالش بزرگی که شرکت های واردکننده با آن روبرو هستند، پروسه خرید مستقیم اشخاص حقیقی ایرانی می باشد که نحوه سفارش قطعات الکترونیکی از خارج را سخت و گاهی اوقات غیرممکن می کند.

خرید قطعات الکترونیکی و حمل و نقل آنها

به واسطه تحریم های پولی و بانکی که در ایران وجود دارد، امکان پرداخت مبلغ سفارش قطعات الکترونیکی به صورت مستقیم برای افراد حقیقی و شرکت های ایرانی وجود ندارد. از این رو نیاز به شرکت های واسطه حس می شود. همچنین می توان از صرافی های موجود نیز برای انتقال پول کمک گرفت، اما باید این صرافی ها معتبر و قابل اطمینان باشد. چرا که امروزه کلاهبرداری و صرافی های جعلی وجود دارد.

سفارش قطعات الکترونیکی

پس از اتمام مراحل سفارش و خرید قطعات الکترونیکی، حمل و نقل و واردات قطعات الکترونیکی به کشور است. زمانی که کالای سفارشی به دست نمایندگان شرکت ما در چین می رسد، باید از سلامت و کیفیت محصول اطمینان حاصل شود. همچنین کالای سفارشی باید در محدودیت زمانی مشخص به دست مشتری برسد.

ترخیص و تحویل کالا

حمل و واردات قطعات الکترونیکی به 3 صورت هوایی، دریایی و زمینی صورت می گیرد. در هر صورت، باید مراحل ترخیص از گمرک انجام شود. از جمله وظایف اصلی شرکت های تامین و واردات قطعات الکترونیک، ترخیص کالا می باشد. برخی از این شرکت ها، ترجیح می دهند تا از شرکت های واسطه که تخصص کافی در این زمینه را دارند، کمک بگیرند. این امر سبب می شود تا زمان بیشتری برای تحویل کالا به دست مشتری طول بکشد.

اخیرا محدودیت های زیادی برای واردات قطعات الکترونیکی از چین و سایر کشور های خارجی در گمرک در نظر گرفته شده است که باعث می شود مراحل سفارش قطعات الکترونیکی تا تحویل کالا را بسیار دشوار نماید. خوشبختانه شرکت نبض الکترونیک تجربه فراوانی در این زمینه دارد و شما می توانید با خیال آسوده قطعات مورد نیاز خود را به این شرکت سفارش دهید تا بالاترین کیفیت، در اسرع وقت به دست شما برسد.

4.5/5 - (8 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *