آموزش

واردات قطعات الکترونیکی از چین چرا و چگونه؟

واردات قطعات الکترونیکی از چین

حتی اگر تجربه خاصی در زمینه صنایع الکترونیک نداشته باشید، باز هم بعید است از نقش پر رنگ چین در واردات قطعات الکترونیکی به ایران خبر نداشته باشید. در این مطلب خواهیم دید که اصلا چرا واردات قطعات الکترونیکی از چین تا این حد رونق دارد و چه مسیر هایی برای سفارش قطعات الکترونیکی از چین و خرید آن ها وجود دارد.

چرا قطعات الکترونیکی از چین وارد می شوند؟

پاسخ به این سوال که چرا چین منبع اصلی تامین قطعات الکترونیکی در ایران محسوب می شود یک پاسخ یک خطی نیست. چرا که دلایل زیادی وجود دارند که باعث شده اند تا واردات قطعات الکترونیکی از چین بهترین راهکار موجود باشد. در ادامه به شکل مختصر مهم ترین مزایای واردات قطعات الکترونیکی از چین را معرفی می کنیم:

واردات قطعات الکترونیکی

مرکز تولید و توزیع قطعات الکترونیک در جهان

قبل از هر چیز خوب است بدانیم که این فقط ایران نیست که چین را به عنوان تامین کننده اصلی خود برای قطعات الکترونیک انتخاب کرده باشد، بلکه بسیاری از کشور های پیشرفته جهان و شرکت های بزرگ در سطح جهان نیز قطعات و تجهیزات الکترونیکی خود را از کشور پهناور چین تهیه می کنند.

در واقع چین نه تنها خودش به عنوان یک تولید کننده برتر قطعات الکترونیکی شناخته می شود، بلکه بسیاری از تولیدکنندگان معتبر و شناخته شده اروپایی نیز از درگاه چین برای توزیع محصولات خود به گوشه و کنار دنیا استفاده می کنند. این یعنی برای مثال حتی بسیاری از قطعات و تجهیزات آلمانی یا فرانسوی که در بازار های جهانی موجود هستند، به احتمال زیاد از بازارهای چینی سرچشمه گرفته اند و به کشور های دیگر فرستاده شده اند.

تنوع کیفیت

در کشور ایران محصولات چینی تقریبا در همه صنوف و صنایع نفوذ کرده اند و بازار را به تسخیر خود در آورده اند. عموما محصول چینی برای بسیاری از مردم به عنوان محصول بی کیفیت و غیر استاندارد شناخته می شود؛ اما حتما شما هم شنیده اید که محصولات چینی از نظر کیفیت دارای رده های متفاوتی هستند و اجناس با دوام و کارآمد نیز در بین آن ها پیدا می شود.

قیمت خرید قطعات الکترونیکی از چین

این موضوع در مورد واردات قطعات الکترونیکی از چین نیز صادق است. هنگام سفارش قطعات الکترونیکی از چین، متوجه خواهید شد که برای هر قطعه ای چندین تولید کننده متفاوت وجود دارند که هر کدام از آن ها با کیفیت و قیمت مشخصی محصولات مورد نظر را تولید می کنند.

این یعنی اگر با بازار چین آشنایی داشته باشید، به راحتی می توانید برای هر قطعه ای که می خواهید بهترین تولیدی ها را پیدا کرده و از محصولاتی با کیفیت فوق العاده و کم نظیر استفاده نمایید. در نتیجه این جنس چینی را مترادف جنس بی کیفیت بدانیم تصور دقیقی نیست و همه حقیقت را توضیح نمی دهد.

ظرفیت بالای تولید

به لطف جمعیت زیاد و البته سیاست های دولت چین در طول دهه های اخیر مبنی بر تبدیل کردن این کشور به یکی از قطب های اقتصادی جهان، حالا کمتر کشوری در جهان ظرفیت تولید چین را دارد. بهره گیری از مدرن ترین تکنولوژی های روز در کنار رقابت شدید شرکت های متنوع با یکدیگر باعث شده است تا چین به یک غول عظیم در عرصه تولید تبدیل شود که می تواند تقریبا هر محصولی را در مقیاس صنعتی و با کیفیتی فراتر از استاندارد تولید کند.

این امر روی قیمت خرید قطعات الکترونیکی از چین هم اثر گذاشته است و باعث شده تا شرکت ها برای جلب مشتری، قیمت های کمتری را برای محصولات خود در نظر بگیرند که در نهایت به نفع مشتریان خارجی مثل ایرانیان است.

سفارش قطعات الکترونیکی از چین

قیمت ارزان

یکی دیگر از مزایای جمعیت بالای یک میلیارد نفری، ارزان شدن نیروی کار است. در مقایسه با نیروی کار اروپایی یا آمریکایی، چین یکی از ارزان ترین کشور ها برای تولید محسوب می شود و به همین دلیل حتی بسیاری از شرکت های غربی نیز کارخانه های خود را به چین منتقل کرده اند تا قیمت تمام شده محصولات خود را کاهش دهند.

این موضوع حتی در مورد نیروی کار متخصص و مهندسان الکترونیک نیز صادق است. به عنوان مثال در سفارش قطعات الکترونیکی از چین اگر بخواهید برد مدار چاپی طراحی کنید، می توانید از خدمات شرکت های مهندسی چینی استفاده نمایید که قیمت بسیار کمتری نسبت به رقبای اروپایی یا آمریکایی دارند.

روابط اقتصادی گسترده با ایران

لازم به گفتن نیست که تحریم های اقتصادی تا چه حد مانع بر سر راه تجار ایرانی ایجاد کرده است. با این حال اما از آن جایی که کشور چین نسبت به سایر کشور ها کمتر به تحریم های آمریکا پایبند است، توانسته همچنان خود را به عنوان یک شریک اقتصادی برای ایران حفظ کند. امروزه مبادلات بانکی با شرکت ها و بانک های چینی دردسر های کمتری نسبت به بانک های اروپایی یا حتی کشور های غرب آسیا دارد و به همین دلیل واردات قطعات الکترونیکی از چین و نقل و انتقال پول بین ایران و چین با سهولت بسیار بیشتری انجام می گیرد.

واردات قطعات الکترونیکی از چین

واردات قطعات الکترونیک از چین چگونه انجام می شود؟

تا به اینجا مهم ترین دلایل محبوبیت واردات قطعات الکترونیکی از چین را توضیح دادیم. حالا وقت آن است که ببینیم واردات قطعات الکترونیکی از چین از چه مسیر هایی صورت می گیرند و روش ثبت سفارش قطعات الکترونیکی از چین چیست. برای سفارش قطعات الکترونیکی از چین، کمک گرفتن از شرکت های بازرگانی معتبر و شناخته شده به شما کمک می کند تا واردات را با قیمت تمام شده کمتر انجام دهید و همچنین از اشتباهات احتمالی که می توانند هزینه هنگفتی به شما وارد کنند پرهیز کنید.

شرکت بازرگانی eNabz یکی از با سابقه ترین شرکت ها در این زمینه است که در کشور چین نیز دفتر رسمی و فعال دارد. به کمک تیم متخصصین eNabz هم در ایران و هم در چین، شما می توانید با کیفیت ترین قطعات الکترونیکی چینی را با قیمتی ایده آل خریداری کنید.

هزینه واردات قطعات الکترونیکی از چین

قیمت خرید قطعات الکترونیکی از چین یکی از موارد تاثیر گذار بر هزینه های نهایی است. علاوه بر قیمت خود قطعات و تعداد و کیفیت آن ها، مواردی مثل بسته بندی و ارسال آن ها از چین به ایران و همچنین ترخیص کالا و قطعات از گمرک نیز بخش بزرگی از هزینه تمام شده را برای وارد کننده شامل می شوند. از آن جایی که این موارد برای هر یک از سفارشات منحصر به فرد است، نمی شود به راحتی طیف قیمتی خاصی را برای هزینه واردات قطعات الکترونیکی از چین مشخص کرد.

به همین جهت برای کسب اطلاعات جزئی در مورد روند ثبت سفارش قطعات الکترونیکی از چین و همچنین تخمین دقیق قیمت تمام شده واردات قطعات الکترونیکی از چین، از شما دعوت می کنیم تا با مشاوران کمپانی eNabz تماس گرفته و سوالات خود را بپرسید.

4.3/5 - (6 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *