آموزش

خرید مینی کامپیوتر از چین

خرید عمده قطعه از چین

خرید مینی کامپیوتر از چین یکی از واردات مهم است که برای تنظیم بازار و رفع نیاز موجود ضروری است. مینی کامپیوترها یک سری از کامپیوترهای کوچک هستند که در اواسط دهه 1960 به دنیا معرفی شدند. مینی کامپیوتر تمام ویژگی‌های یک کامپیوتر سایز بزرگ را دارد اما اندازه آن کوچکتر است. واردات قطعات الکترونیکی و تجهیزاتی مانند مینی کامپیوترها از چین نه تنها مانع رشد کسب و کارها نیست بلکه با فراهم نمودن نیاز کارخانه‌ها سبب بالا بردن تولیدات داخلی می‌شود.

یک مینی کامپیوتر بین مین فریم و میکرو کامپیوتر قرار دارد زیرا اندازه آن از اولی کوچکتر و از دومی بزرگتر است. مینی کامپیوتر را یک کامپیوتر میان رده نیز می‌نامند. کامپیوترهای کوچک عمدتاً سیستم‌های چند کاربره هستند که بیش از یک کاربر می‌توانند به طور همزمان با آنها کار کنند. چین از بزرگترین صادرکننده‌های این تجهیزات است زیرا واردات مینی کامپیوتر از چین بسیار به‌صرفه بوده و کیفیت محصولات نیز بالا می‌باشد‌.

انواع مینی کامپیوترها در خرید مینی کامپیوتر از چین

در واردات اجناس تحریم شده و بازرگانی قطعه از چین یکی از بزرگترین مزیت‌ها تنوع کالاها است. در واردات مینی کامپیوتر از چین نیز یک واردکننده می‌تواند انواع متعددی را خرید کند که در زیر به آنها اشاره کرده‌ایم. انواع مینی کامپیوترها در خرید عمده قطعه از چین عبارتند از: رایانه‌های لوحی، مینی رایانه‌های رومیزی، تلفن‌های همراه، نوت بوک‌ها، پخش‌کننده‌های پیشرفته mP3 و غیره.

واردات قطعات الکترونیکی

برخی از مینی کامپیوترهای پرکاربرد که تقاضا برای آنها نیز بسیار بیشتر است به شرح زیر می‌باشد:

گوشی هوشمند

فناوری‌هایی با نام گوشی‌ هوشمند نخستین بار از شرکت اپل و در سال 2007 رونمایی شدند. پس از آن خیلی سریع این گوشی‌های جذاب و هوشمند فراگیر شدند و اکنون همه یکی از آنها را در اختیار دارند. گوشی هوشمند یک مینی کامپیوتر قدرتمند و در عین حال سبک و قابل حمل است. این مینی کامپیوترها را می‌توان برای کاربردهای گوناگونی مانند تماس و کارهای محاسباتی استفاده کرد. گوشی‌های هوشمند مانند یک رایانه رومیزی قدرتمند بوده و قادر به انجام محاسبات بزرگ نیز می‌باشد.

گوشی‌های هوشمند عمدتاً برای بازی، تماشای فیلم، گشت و گذار و سایر کارهای محاسباتی استفاده می‌شوند. امروزه گوشی‌های هوشمند با سیستم‌عامل‌های اندروید گوگل و آی‌او‌اس اپل که دارای ابزارهای ویرایشی متعددی هستند کار می‌کنند. بنابراین، تلفن هوشمند یک مینی کامپیوتر قدرتمند است که به طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد و به همین سبب خرید مینی کامپیوتر از چین را ضروری‌تر می‌کند.

رایانه لوحی

تبلت‌ها نیز نوعی مینی پی سی هستند که برای مقاصد سرگرمی، هنری و محاسباتی استفاده می‌شوند. امروزه تبلت‌ها همه کاره و مقرون‌به‌صرفه شده‌اند، بنابراین استفاده از آنها در بخش تجاری افزایش یافته است. معمولاً اندازه تبلت 7 تا 9 اینچ است.

خرید مینی کامپیوتر از چین

آی پد

آی پدها نوعی تبلت هستند که شرکت اپل آنها را طراحی و تولید می‌کند. آیپد پرو یکی از انواع کامپیوترهای شخصی می‌باشد که بسیار قدرتمند بوده و برای انجام کارها عالی است. آی پد را می‌توان برای کاربردهایی مانند سرگرمی، جست و جو در اینترنت، بازی و تحقیق استفاده کرد. این تبلت‌ها از سیتم‌ عامل‌هایی چون IOS و همچنین IPADOS پشتیبانی می‌کنند‌.

مینی کامپیوتر رومیزی

یک مینی پی سی رومیزی محفظه کوچکی است که تمام اجزای ضروری یک رایانه شخصی را شامل می‌شود. اکثر رایانه‌های شخصی دارای پردازنده‌های قدرتمندی هستند. تکامل دسک‌تاپ‌ها مسیری طولانی را طی کرده و اکنون تمام اجزای رایانه شخصی را در یک فضای حداقلی ادغام کرده است. مینی پی سی‌ها از نظر اندازه کوچکتر و از نظر عملکرد فوق‌العاده سریع هستند. این رایانه‌های شخصی را می‌توان در زمینه‌های مختلفی مانند آموزش، فناوری اطلاعات، بازی، پزشکی، تحقیقات و… استفاده کرد.

اهمیت واردات مینی کامپیوتر از چین

کاربرد گسترده مینی کامپیوترها علت اصلی است که یک وارد کننده قطعات الکترونیکی اقدام به خرید آنها می‌کند. مینی کامپیوترها برای سه هدف اصلی مورد استفاده قرار می‌گیرند و نیاز مبرم به نیل به این اهداف سبب واردات این تجهیزات می‌شود. از مهم‌ترین اهداف استفاده از مینی‌کامپیوترها عبارتند از:

1.  کنترل فرایند

مینی کامپیوترها در درجه اول توسط شرکت‌ها برای کنترل تولید فرآیند استفاده می‌شوند. کنترل فرآیند دارای دو عملکرد اصلی است یعنی جمع آوری داده و بازخورد. به عنوان مثال: کارخانه‌ها از کامپیوترهای کوچک برای کنترل فرآیند تولید استفاده می‌کنند. اگر مشکلی در هر بخشی از فرآیند ظاهر شود، آنگاه مینی کامپیوتر تغییر را تشخیص داده و تنظیمات لازم را انجام می‌دهد.

بازرگانی قطعه از چین

2.  مدیریت داده

کامپیوترهای کوچکی که ما برای مدیریت داده استفاده می‌کنیم، می‌توانند هر کاری را در رابطه با داده‌ها انجام دهند، مانند گرفتن، بازیابی یا تولید داده‌ها.

3.  ارتباط

مینی کامپیوتر یک نوع رابط بین پردازنده‌ای قدرتمندتر و اپراتور انسانی است. با کمک این فناوری افراد می‌توانند کارهایی مانند بررسی خطا را انجام داده و تنظیمات لازم را اعمال نماید.

کاربردهای دیگر به شرح زیر است:

 • برای محاسبات علمی استفاده می‌شود.
 • برای پردازش معاملات تجاری استفاده می‌شود.
 • برای مدیریت پایگاه داده استفاده می‌شود.
 • برای مدیریت فایل استفاده می‌شود
 • برای محاسبات مهندسی استفاده می‌شود.

با توجه به موارد گفته شده می‌توان به میزان بالای اهمیت خرید مینی کامپیوتر از چین پی برد.

نحوه کار مینی کامپیوترها

همانند دیگر کامپیوترهای معمولی، مینی کامپیوترها نیز از اجزای مهمی مانند مرکز پردازش یا CPU و همچنین بخش حافظه‌ تشکیل شده‌اند؛ بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که یک مینی کامپیوتر نیز مانند کامپیوتر معمولی عمل می‌کند. برای این منظور در قسمت پردازش مینی کامپیوتر دستورات کاربر را از حافظه واکشی می‌نماید و با کمک بخش ALU عملیات‌ها را انجام داده و در نهایت نتیجه را در حافظه ذخیره می‌کند؛ بنابراین با خرید مینی کامپیوتر از چین می‌توانیم کارها و عملیات‌هایی که در طول روز با آنها درگیر هستیم را را بدون محدودیت مکانی و با سرعت بیشتر پیش ببریم.

خرید عمده قطعه از چین

یک مینی پی سی به طور کلی دارای قطعات مشابه یک کامپیوتر است، اما چند تفاوت وجود دارد که در زیر به آنها اشاره کرده‌ایم:

 • پردازنده: عملیات را بر اساس داده‌ها انجام می‌دهد. مینی رایانه‌های شخصی معمولاً از پردازنده‌های مبتنی بر (ARM) استفاده می‌کنند زیرا کوچک و کم مصرف هستند.
 • حافظه: بخش حافظه همانطور که از نام آن مشخص است وظیفه ذخیره کردن داده را به عهده دارد. حافظه‌ها به دو صورت فقط خواندنی یا ROM و هم خواندنی و هم نوشتنی یا RAM می‌‌باشند.
 • ذخیره سازی: Mini PC از حافظه فلش برای نگهداری اطلاعات استفاده می‌کند.
 • سیستم عامل: بستری برای اجرای برنامه‌های دیگر.
 • درگاه‌های کامپیوتر: امکان اتصال با دستگاه‌های دیگر مانند مانیتور، صفحه‌کلید و غیره را فراهم می‌کند. بسته به نوع کامپیوتر کوچک، ممکن است USB یا HDMI، خروجی RCA-video، جک صدا نیز داشته باشد.

آنچه در یک مینی پی سی وجود ندارد:

 1. سیستم خنک کننده: این ممکن است یک مشکل باشد زیرا محاسبات باعث تولید گرما می‌شود، اما شما همیشه می‌توانید یک فن به مینی رایانه شخصی خود اضافه کنید.
 2. ساعت بیدرنگ (RTC): یک دستگاه زمان سنج است که حتی پس از خاموش شدن نیز به کار خود ادامه می‌دهد. با این حال، یک کامپیوتر کوچک باتری ندارد و از آنجایی که RTC به انرژی باتری متکی است، به دلیل محدودیت فضا نیز شامل آن نمی‌شود.

سخن پایانی

مینی کامپیوترها که با نام Minis نیز شناخته می‌شوند، نوعی واحد محاسباتی کوچک هستند که در اواسط دهه شصت ساخته شدند. این ابزارها بسیاری از ویژگی‌ها و عملکردهای یک کامپیوتر بزرگتر را دارند اما از نظر فیزیکی کوچکتر هستند. مینی کامپیوتر کوچک‌تر، ارزان‌تر و قدرتمندتر از رایانه‌های بزرگ یا سوپرکامپیوتر است. برای خرید مینی کامپیوتر از چین شما می‌توانید به سایت ای نبض مراجعه کنید.

ای نبض یک شرکت شناخته شده می‌باشد و سالیان سال است که در زمینه واردات قطعات الکترونیکی فعالیت می‌کند. همچنین گفتنی است که کارشناسان حرفه‌‌ای این سایت برای پاسخگویی به سؤالات شما در تمامی ساعات شبانه روز در دسترس هستند.

به این نوشته امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *