آموزش

واردات قطعات تحریمی

واردات قطعات تحریمی

واردات قطعات تحریمی امروزه در کشورمان به یکی از باید ها تبدیل شده است‌. شرکت های متعددی واردات قطعات الکترونیکی را از کشورها صنعتی ای مانند چین انجام می دهند.

چین و هنگ کنگ در تولید لوازم الکترونیکی در سطح جهانی پیشرو هستند. چین با حفظ شهرت خود برای تولید کالاهای مصرفی ارزان قیمت در مقدار زیاد، سهم زیادی در بخش الکترونیک دارد. این کشور بزرگترین صادرکننده لوازم الکترونیکی در سال 2017 بود و 23 درصد از کل صادرات الکترونیک را در اختیار داشته است. عمده واردات قطعات الکترونیکی تحریم شده در کشورمان نیز از چین وارد می شود.

انتخاب تولید کننده مناسب در واردات قطعات تحریمی

شرکت ها و تولید کننده های متعددی در چین خدمات فروش را برای تامین و واردات قطعات الکترونیک عرضه می کنند. صنعت الکترونیک به شدت در استان گوانگدونگ جنوبی چین، به ویژه در شهرهای شنزن، دونگوان و ژونگشان متمرکز است.

تمامی تولید کنندگان لوازم الکترونیکی در چین، صرف نظر از محصول هایشان، یکسان نیستند. این صنعت مملو از افراد و شرکت های متفاوت است، از تاجران و نمایندگان جزئی گرفته تا تولید کنندگان در مقیاس بزرگ. بسیاری از کارخانه ها از دو تا سه خط مونتاژ بیشتر تشکیل نمی شوند که 50 تا 100 کارگر دارند. هنگام انتخاب یک سازنده لوازم الکترونیکی، در خرید قطعات الکترونیکی تحریم شده صرف نظر از اینکه چه نوع قطعه ای را خریداری می کنید، باید موارد زیر را در نظر بگیرید:

کنترل کیفیت در واردات قطعات تحریمی

1.  انطباق داشتن اجناس با مقررات

هنگام واردات اجناس تحریم شده، رعایت استانداردها و دستورالعمل های ایمنی قابل اجرا (به عنوان مثال FCC و RoHS و دستورالعمل EMC) الزامی است. اکثر تولید کنندگان چینی نمی توانند از انطباق محصولات اطمینان حاصل کنند و بنابراین انطباق قبلی (به عنوان مثال گزارش های آزمایش و اسناد فنی) باید قبل از انتخاب تأیید شود. سعی کنید شرکتی را انتخاب کنید که تمامی این موارد را رعایت کند تا بتوانید خریدی ایمن و تضمین شده داشته باشید.

2.  قابلیت های تولید

در واردات قطعات تحریمی، برخی از تولید کنندگان PCB های مونتاژ شده، پوشش ها و سایر قطعات را که مستقیماً خریداری می شوند را کنار هم قرار می دهند. با این حال، برخی تولید کنندگان دیگر PCB ها را طراحی و مونتاژ می کنند و برخی حتی ممکن است پارچه ها، TPU، سیلیکون و سایر مواد مورد استفاده در محصولات خود را اصلاح و برش دهند.

کار با این نوع تولید کننده ها، توسعه محصولات جدید و سفارشی کردن طرح های موجود را آسان تر می کند. همچنین رفع ایرادات طراحی و عملکردی را سریع تر خواهند کرد؛ یعنی چیزی که در هنگام توسعه محصولات جدید قابل انتظار است.

3.  سیستم کنترل کیفیت (QMS)

یک QMS برای کنترل کیفیت و جلوگیری از مشکلات احتمالی در سراسر فرآیند تولید اعمال می شود. مشکلات مربوط به کیفیت می تواند به سرعت افزایش یافته و دسته ای از محصولات را خراب کند مگر اینکه آزمایش ها به طور مداوم در خطوط مونتاژ انجام شود.

تامین و واردات قطعات الکترونیک

اکثر تولید کنندگان لوازم الکترونیکی حداقل یک یا دو ایستگاه تست دارند، اما تعداد کمی از آنها با سیستم های جامع مدیریت کیفیت، مانند ISO 9001:2008 مطابقت دارند. صرف زمان بیشتر برای مدیریت، هزینه دارد، بنابراین این عرضه‌ کنندگان قیمت‌های بالاتری را پیشنهاد می‌کنند. با این حال، کاهش نرخ نقص اغلب آن را به یک سرمایه گذاری عاقلانه تبدیل خواهد کرد.

کنترل کیفیت در واردات قطعات تحریمی

هنگام واردات لوازم الکترونیکی از چین، بررسی کیفیت قبل از حمل و نقل الزامی است. با توجه به ماهیت پیچیده ابزارهای الکترونیکی، ضروری است که یک چک لیست جامع از موارد ضروری در کیفیت محصول ایجاد کنید که تست عملکرد و بررسی اجزا را پوشش دهد. از جمله مواردی که باید در چک لیست کنترل کیفیت قرار دهید به شرح زیر است:

  • تست های مرتبط با عملکرد کامل یک محصول

کارکرد درست و صحیح یک محصول اولین نکته مهم در کنترل کیفی آن اس

  • تست های عملکرد پایه

پس از تست شروع به کار یک محصول، تست های عملکردهای پایه ای قطعات نیز ضروری است.

واردات قطعات تحریمی در ایران

  • تست دکمه ها و پورت ها

بخش های جانبی محصولات مانند دکمه ها و پورت ها نیز در حین بررسی قطعات باید مد نظر قرار گیرند.

  • تست شارژ

تست شارژ پذیر بودن محصول و همچنین میزان پایداری شارژ در کارکرد مناسب قطعات نقش اساسی دارد. شارژ شدن مناسب محصولات در فروش بالای آن ها اهمیت زیادی خواهد داشت و برای مخاطبان بسیار مهم است.

  • ظاهر محصول

ظاهر محصول باید مناسب و خوش ساخت باشد. یک محصول باید مخاطب پسند بوده، زیبا و جمع و جور باشد و مخاطب را به انتخاب آن ترغیب کند.

  • بررسی برچسب

بررسی برچسب های ساخت با وجود اینکه از جزئیات هستند اما بسیار مهم می باشند. برچسب ها برای مشتریان نیز اهمیت بالایی دارند و همواره در حین خرید مورد توجه قرار می گیرند.

  • آزمون سقوط

انجام آزمون سقوط برای سنجیدن پایداری محصول الزامی است. یک محصول باید در عین حال که کارایی خوب و ظاهر خوش ساختی دارد، مقاوم و بادوام بوده و عمر مفید خوبی نیز داشته باشد.‌

 

واردات قطعات تحریمی

  • تست م‎قاومت در برابر آب

تست مقاومت در برابر آب برای محصولات ضد آب بسیار مهم است.

به خاطر داشته باشید که هیچ راه ساده یا سرراستی برای بازگرداندن محصولات معیوب به کارخانه وجود ندارد. به این ترتیب، بررسی کیفیت برای هر سفارشی ضروری است.

واردات قطعات تحریمی در ایران

باوجود اینکه واردات قطعات تحریمی در ایران توسط شرکت های متعددی انجام می شود، اما انتخاب یک کمپانی معتبر بسیار ضروری است. علت این امر برای این است که شما بتوانید با خیالی آسوده خرید کرده و از کیفیت محصولات مطمئن باشید. بدین ترتیب قطعات خود را با گارانتی و قیمتی مناسب خواهید خرید و می توانید تا سالیان سال از آن ها استفاده کنید.

ای نبض یکی از شرکت های به نام در زمینه خرید قطعات الکترونیکی و نورپردازی است‌. این شرکت با داشتن دفتری فعال در کشور صنعتی چین، می تواند تمامی قطعات تحریمی و یا کمیاب مورد نیاز شما را در کوتاه ترین زمان تهیه نماید. شما می توانید با مراجعه به سایت eNabz قطعات الکترونیکی را سفارش داده و یا مشاوره های لازم جهت خریداری تجهیزات را از کارشناسان حرفه ای این شرکت دربافت نمایید.

4.7/5 - (7 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *