آموزش

خدمات تجهیزات نورپردازی در رستوران‌ها و صنایع غذایی

نورپردازی رستوران

از آنجایی که امروزه نورپردازی از موارد تاثیرگذار، چشمگیر، جذاب و همه کاره در اکثر مشاغل و مکان‌ها است؛ با نورپردازی رستوران و صنایع غذایی نیز می‌توان به عنوان یک پشتیبانی بسیار کارآمد برای جذب مشتری و افزایش رضایت استفاده کرد.

نورپردازی و طراحی داخل رستوران‌ها بخش مهمی از تأسیس یک رستوران موفق و پرفروش است. بنابراین بهتر است هنگام طراحی و ساخت معماری رستوران، نورپردازی نیز باید در این پلان گنجانده شود. با مشاوره و خرید تجهیزات نورپردازی ارزان از شرکت تجاری‌ ای نبض به عنوان مرکز واردات تجهیزات نورپردازی بدون واسطه می‌توانید ارزان‌ترین و به صرفه‌ترین پروژه‌های نورپردازی را در رستوران خود اجرا نمایید.

هدف هر مدیر رستوران ارائه خدمات بی نقص به مشتری است تا رضایت مشتری را تضمین کند. شرکت ای نبض با ارائه مشاوره نورپردازی رستوران، برای کاربران محیطی جذاب و مشتری پسند را تحویل دهد.

تجهیزات نورپردازی رستوران ارزان

چرا نورپردازی رستوران مهم است؟

اگر صاحب رستوران هستید، باید بدانید که محیط داخلی و بیرونی رستوران چقدر اهمیت دارد. مهم است که به یاد داشته باشید که کلید موفقیت در کسب و کار رستوران راحتی و خوشحالی مشتری است.
هر چه مشتری احساس راحتی بیشتری کند، هر چه مدت بیشتری در رستوران بماند، بیشتر می‌خورد، می‌نوشد، پول خرج می‌کند و به دوستانش آنجا را پیشنهاد می‌کند.

هر چقدر هم معماری و فضای داخلی رستوران به روز و عالی باشد، طراحی نادرست نور رستوران باعث ایجاد مزاحمت برای مشتری و خراب شدن روحیه او می‌شود. نورپردازی درست و تأثیر مثبت در خلق و خوی مشتری، دلیلی برای انتخاب مجدد رستوران شما می‌شود و به مراتب سود رستوران را افزایش می‌دهد.

از رستوران‌ها برای جشن‌ها، مناسبت‌های خاص، شام‌های کاری و مقاصد سرگرمی به عنوان یک فضای باشکوه و آرامبخش استفاده می‌شود‌. پس نور و روشنایی صحیح و ایده آل قبل از سرو غذا بر مشتریان تأثیر زیادی می‌گذارد.

با توجه به اینکه در جذب مشتری، جلوه بصری ۸۵ درصد مؤثر است، شما حتی با خرید تجهیزات نورپردازی ارزان از مراکز واردات تجهیزات نورپردازی از دبی و چین می‌توانید بهترین طراحی نور را داشته باشید. بعلاوه اینکه شرکت‌های واردکننده تجهیزات الکترونیکی با واردات المانهای برنامه پذیر و واردات المانهای فول کالر کمک زیادی به صرفه جویی در زمان و هزینه برق می‌کنند.

واردات تجهیزات نورپردازی رستوران از چین

قوانین روشنایی رستوران

نورپردازی در رستوران باید طبق قواعد روانشناختی و تجاری طراحی و طرح اجرا شود. این سیستم روشنایی باید برای جذب مشتری و ایجاد فضای ناهار خوری نصب شود. نور نباید چشم را خسته کند. برای ایجاد جلب توجه به وسایل تزئینی و برخی دکوراسیون‌ها باید یک منطقه نوری ایجاد شود. باید به سایه‌های مشتریان و اشیاء در مناطق روشن نیز توجه شود.

نورپردازی رستوران باید سایه‌های ظریف و شفافی ایجاد کند. هنگام روشن کردن میزهای رستوران، روشنایی بالای میز ناهارخوری باید بیشتر از نور عمومی باشد. روشنایی هریک از بخش‌ها باید با نور عمومی پشتیبانی شود و تضادهایی که چشم را خسته می‌کند از بین برود.

نورپردازی روی میز رستوران با توجه به میانگین سنی مشتریان روی میز باید با دیمر قابل تنظیم باشد و غذا خوردن و ارتباط راحت را تسهیل کند. نورپردازی رستوران باید غیرمستقیم و نیمه غیرمستقیم باشد و سقف باید سفید مات باشد تا میزان استفاده از نور کاهش پیدا نکند و نور فضا به هدر نرود.

نکات مهم در نورپردازی رستوران و صنایع غذایی

هنگامی که نورپردازی رستوران به درستی طراحی شود، راحتی مشتری و فروش افزایش می‌یابد، وفاداری مشتری به دست می‌آید و محیط رستوران باشکوه می‌شود. اطمینان از راحتی مشتری باید یکی از مهمترین وظایف یک رستوران دار باشد.

آسایش و راحتی فقط؛ به معنای میز، صندلی، شمعدان، روکش، فرش، پارکت، چنگال، قاشق یا چاقو نیست. تزیین، ظرافت، سرعت و کیفیت خدمات، نورپردازی صحیح به همراه چیدمان صندلی باید با دقت انجام شود تا مشتری بتواند زمان زیادی را صرف کند.

واردات تجهیزات نورپردازی بدون واسطه

طراحی‌های با روشنایی کم در رستوران‌ها ادراک بصری را دشوار می‌کند و به راحتی به آنها آسیب می‌رساند. با توجه به اینکه می‌توانید نه تنها برای یک فضای رمانتیک، بلکه برای یک دعوت شام، یک جلسه کاری جدی به رستوران بروید، سطح روشنایی باید به طور مناسب طراحی شود. برای به صرفه بودن و خرید تجهیزات نورپردازی ارزان بهتر است از مراکز واردات تجهیزات نورپردازی بدون واسطه از چین و دبی مشاوره و خرید داشته باشید.

نورپردازی رستوران با ایجاد محیط‌های مختلف با استفاده از نور رنگی جلب توجه می‌کند. با این حال، ناسازگاری رنگ روشن و رنگ سطح، پیامدهای منفی دارد. استفاده از چراغ‌های رنگی برای نورپردازی روی میز رستوران در طول یک شام کاری اصلاً مناسب نیست.

کیفیت روشنایی از تعداد تجهیزات روشنایی مهم‌تر است؟

کیفیت روشنایی مهمتر از تعداد وسایل روشنایی است. مشاهده آسان آنچه باید دیده شود، درک بهتر سطوح، جهت و سرعت، دیدن رنگ‌های واقعی، توجه به جزئیات و انجام این عملیات به صورت استاندارد شرایطی است که کیفیت نورپردازی رستوران را تعیین می‌کند.

کیفیت نتیجه نورپردازی رستوران و مناسب بودن آن برای هدف، نیازمند کاربرد فنی، هنری، زیبایی شناختی و معماری اصولی است. نور رستوران بر درک مشتری تأثیر می‌گذارد. این باعث می‌شود که او احساس مهم بودن، راحتی، آرامش و آسودگی کند. بنابراین توجه به کیفیت تا کمیت تجهیزات روشنایی باید در اولویت خرید تجهیزات نورپردازی بدون واسطه باشد.

نورپردازی رستوران و صنایع غذایی

توجه به میزان لومن بر وات

هنگام تصمیم گیری در مورد طراحی نورپردازی در رستوران و خرید تجهیزات نورپردازی، ابتدا باید اندازه فضای غذاخوری را در نظر گرفت، اگرچه کارشناسان تقریباً 200-400 وات را توصیه می‌کنند. زیرا نوری که برای یک رستوران کوچک مناسب است ممکن است برای یک رستوران در مقیاس بزرگ کافی نباشد. بنابراین خرید تجهیزات نورپردازی رستوران به یک اندازه برای هر رستورانی مناسب نیست.

هنگام اعمال طراحی نورپردازی رستوران، چراغ‌های هر قسمت غذاخوری باید جدا از قسمت‌های مجاور رستوران باشد و نورپردازی تاکیدی ترجیح داده شود تا پخش نور زیاد نشود و خطوط گیج کننده ایجاد کنند.

سخن پایانی

در نورپردازی رستوران‌ها و صنايع غذایی می‌توان از تجهیزاتی مانند پنل و لامپ‌های ال ای دی، المان‌های برنامه پذیر، پروژکتور، وال واشر، چراغ‌های خطی و… استفاده کرد. در صورتی که نیاز به دریافت مشاوره خرید تجهیزات نورپردازی ارزان و بدون واسطه دارید می‌توانید با مشاوران ای نبض صحبت کرده تا اطلاعات تکمیلی و متناسب با بودجه و شرایط رستوران خود را دریافت کنید.

به این نوشته امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *