آموزش

نورپردازی تجاری و فروشگاهی

تجهیزات روشنایی مراکز خرید

در چند سال اخیر خرید تجهیزات نورپردازی ویژه مراکز تجاری و فروشگاهی با هدف افزایش رقابت در کسب و کارهای مختلف و مراکز تجاری بزرگ از استقبال بالایی برخوردار شده است. نورپردازی مناسب با المان‌های پیشرفته و امروزی تأثیر زیادی در پیشرفت بازاریابی حوزه تجاری، افزایش فروش و بهبود دکوراسیون فضاها بر مشتریان دارد. این موارد تنها بخشی از مزایای نورپردازی استاندارد و طبق قواعد جهانی می‌باشد.

برهمین اساس شرکت‌های مشاوره خرید تجهیزات نورپردازی بدون واسطه مانند ای نبض با واردات المانهای برنامه پذیر و به روزترین عناصر نورپردازی، اجرای این بخش مهم از خدمات تجاری را ساده‌تر کرده‌اند.
شرکت بزرگ ای نبض با واردات تجهیزات نورپردازی از چین و دبی یکی از شناخته شده‌ترین مراکز برای دریافت خرید و فروش تجهیزات روشنایی مراکز خرید در کشور و کشورهای همسایه است. کارشناسان تیم ای نبض با در نظر گرفتن همه‌ی عوامل تأثیر گذار از جمله روانشناسی نورپردازی و زوایای روشنایی با هدف جلب توجه بیشتر، بهترین و کارآمدترین مشاوره را به مشتریان ارائه می‌کنند.

چرا نورپردازی مراکز خرید اهمیت دارد؟

همانطور که اشاره شد امروزه نورپردازی فروشگاه‌ها و مراکز خرید اهمیت فزاینده‌ای یافته است. طبق آمار کارشناسان، نورپردازی تجاری با کیفیت می‌تواند در ایجاد فضایی جذاب مؤثر واقع شود و به چند برابر شدن فروش کمک زیادی کند.

بنابراین، اگر می‌خواهید کسب و کار خود را پیشرفته کنید، باید محصولات فروشگاه‌ خود را بیشتر نمایان کنید تا بتوانید فروشگاه، مغازه یا گالری خود را متمایز کنید‌. کاربران می‌توانند با نورپردازی فروشگاه، ویترین یا چراغ‌های مسیر و با استفاده از چراغ‌های سقفی، مغازه یا فروشگاه را طبق بروزترین اصول نورپردازی با کیفیت روشن کنند.

تجهیزات نورپردازی

اولین عملکرد مهم تجهیزات نورپردازی در مراکز تجاری روشن کردن‌ فضای داخلی و بیرونی مجموعه است به نحوی که همه کالاهای موجود در فروشگاه یا نمایشگاه با بالاترین وضوح و جذابیت دوچندان در معرض دید مشتریان قرار گیرند.

برای رسیدن به چنین نما و جلب توجهی، میزان نور فروشگاه از زوایای مختلف در داخل یا محوطه خارجی مانند ویترین باید مورد توجه واقع شود. نورپردازی برای قسمت‌های مختلف مراکز تجاری از فروشگاه‌های بزرگ تا مغازه‌های محلی کوچک بسته به کاربری آنها، بهتر است از معادل 600 لوکس تا 1500 لوکس در نظر گرفته شود.

نقش دیگر نورپردازی در مراکز خرید برجسته سازی محصولات و جذب توجه بیشتر مشتریان است. به عنوان مثال نور ویترین در صورتی که به درستی نورپردازی شده باشد با جلب توجه بالا مشتریان زیادی را ترغیب به خرید خواهد کرد.

درواقع نورپردازی مناسب و مدرن‌ برای ویترین باعث می‌شود یک رهگذر به مشتری واقعی برای فروشگاه شما تبدیل شود. در داخل فروشگاه با بکارگیری چراغ‌های راهنما، نورهای توکار، روشنایی چندگانه و خطی توجه‌ بالایی نسب به محصولات ایجاد کرده و اهمیت آنها را دو چندان می‌کند.

دیگر اهمیت نورپردازی مراکز تجاری قابلیت تزئینی و جذاب کردن دکوراسیون داخل فروشگاه‌ است. نورهای دکوری مغازه یا فروشگاه علاوه بر ایجاد تأثیر مضاعف در روشنایی فضا، با ایجاد کنتراست سطوح نورپردازی در قسمت‌های مختلف فروشگاه، نگاه مشتریان را به نقاط مورد نظر کاربر جذب می‌کنند.

خرید تجهیزات نورپردازی تجاری و فروشگاهی

در نورپردازی به چه مواردی توجه کنیم؟

مجتمع‌های تجاری بزرگ با معماری، طراحی و راحتی که دارند خود به مکان مورد علاقه شهر تبدیل شده است و در عین حال مراکز خرید زیادی در آنها قرار دارند و حتی نماد شهر است. طراحی و نورپردازی مراکز خرید و مراکز تجاری به همین دلیل مراکز خرید باید از نظر نورپردازی ویترین و محیط داخلی دارای عناصر جذابی برای افراد باشند.

نورپردازی مراکز خرید پروژه‌ای بزرگ است که کل محوطه ساختمان و واحدهای تجاری آن را در بر می‌گیرد. طرح‌های نورپردازی مراکز خرید که شامل پروژه‌های نورپردازی داخلی و خارجی می‌شود، مطابق با نیازهای مردم از جمله سلامتی روانشناختی ارائه می‌شوند.

اگرچه نور یک عنصر معماری بسیار مهم در انتقال پیام فروشگاه به مشتریان است، اما چنانچه نورپردازی تجاری و فروشگاهی با طراحی نادرست اجرا شده بود می‌تواند در میزان فروش و جذب مشتری بسیار تأثیر منفی بگذارد. به همین دلیل، در اینجا به چند نکته مهم در زمینه نحوه اجرای نورپردازی و خرید تجهیزات روشنایی مراکز خرید اشاره می‌کنیم:

ایجاد توجه بیشتر بر محصولات با نورپردازی مناسب

تنها با بهبود نورپردازی داخلی فروشگاه نمی‌توانید انتظار تغییر زیادی در فروش خود داشته باشید. با برجسته کردن مهمترین محصولاتی که برای فروش روی آنها تمرکز می‌کنید، توجه مشتریان به این محصولات جلب می‌شود. در این میان نکته مهم ایجاد کنتراست نور مطابق با محیط است.

نورپردازی تاکیدی باعث می‌شود یک محصول از نظر بصری از سایر محصولات فروشگاه شما متمایز شود. نور بیشتر در یک محصول به این معنی است که محصول در چشم مشتری می‌درخشد.

نورپردازی تجاری و فروشگاهی

از مزایای لامپ‌ها و چراغ‌های LED غافل نشوید

چراغ‌های LED امروزه با قیمتی بسیار پایین‌تر از قبل در دسترس هستند. این چراغ‌ها می‌توانند با تولید تمام رنگ‌های طیف مرئی، جلوه فروشگاه را به صورت بصری افزایش دهند. علاوه بر این به لطف واردات المانهای برنامه پذیر، چراغ‌های ال ای دی را می‌توان برنامه ریزی و کنترل کرد.

شما می‌توانید این چراغ‌ها را به دلخواه برنامه ریزی کنید. نور این لامپ‌ها به طور خودکار کم و زیاد می‌شود، نور می‌تواند به همراه موسیقی برقصد و یا تغییر رنگ دهد. از فناوری لامپ‌های ال ای دی برای ایجاد یک تجربه خرید متفاوت استفاده کنید.

رنگ‌های مناسب نور را انتخاب کنید

امکان برنامه ریزی و انتخاب رنگ چراغ‌های LED به شما این امکان را می‌دهد که با تغییر حال و هوای نورپردازی خود مشتریان و عابران را تحت تأثیر قرار دهید. درک تأثیر رنگ‌ها بر مشتریان و انتخاب دمای رنگ مناسب برای روشنایی فروشگاه باعث می‌شود مشتریان به فروشگاه شما هجوم بیاورند.

نور با کیفیت را انتخاب کنید

چراغ‌های فروشگاهی را با توجه به رنگ واقعی محصول انتخاب کنید. رنگ واقعی محصول همان رنگی است که در زیر نور خورشید می‌بینیم. هر چه شاخص رندر رنگ (CRI) نوری که استفاده می‌کنیم بیشتر باشد، کیفیت نور خروجی بالاتر است. کیفیت نور تنها به CRI محدود نمی‌شود. نوری با شاخص رندر رنگی بالا و در عین حال ایجاد تابش نور کمتر، روشنایی با کیفیتی را ارائه می‌دهد.

نور با کیفیت باعث بهبود تجربه خرید مشتریان در فروشگاه شما می‌شود. چراغ‌های ال ای دی با مصرف کم و شاخص رندر رنگ بالا بهترین انتخاب برای نورپردازی فروشگاهی محسوب می‌شوند.

واردات تجهیزات نورپردازی از چین

نورپردازی ویترین

چراغ‌های ال ای دی مصرف انرژی پایینی دارند. صرفه جویی در مصرف انرژی و هزینه‌های نگهداری توسط این چراغ‌ها به حدی است که استفاده از این لامپ‌ها را می‌توان نوعی سرمایه گذاری پر سود به حساب آورد.
دیمرها به شما این امکان را می‌دهند که نور ویترین را کم یا زیاد کنید و آن را به سطحی که می‌خواهید برسانید. علاوه بر این، دیمرها باعث مصرف بهینه برق می‌شوند و در دراز مدت بر هزینه‌های فروشگاه شما تأثیر زیادی می‌گذارند.

خرید تجهیزات نورپردازی تجاری و فروشگاهی

گروه ای نبض بزرگترین شرکت وارد کننده در حوزه محصولات از جمله واردات تجهیزات نورپردازی از چین و دبی و همچنین واردات تجهیزات نورپردازی بدون واسطه از دبی در ایران می‌باشد.

شرکت ای نبض به عنوان مشاوره خرید تجهیزات نورپردازی بدون واسطه با تمرکز بالا در طراحی و اجرای روشنایی، در ایران فعالیت دارد. این مجموعه علاوه بر فروش تجهیزات روشنایی مراکز خرید، عرضه کننده ارزان‌ترین و با کیفیت‌ترین تجهیزات الکترونیکی و روشنایی است.

شما می‌توانید با خرید تجهیزات نورپردازی تجاری و فروشگاهی، پرکاربردترین پروژه‌های طراحی نورپردازی را با بهترین متریال، از کارشناسان ای نبض دریافت کنید.

به این نوشته امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *