آموزش

راهنمایی برای انتخاب و نصب تجهیزات نورپردازی حرفه‌ای

انتخاب و نصب تجهیزات نورپردازی حرفه‌ای

هنگام انتخاب و خرید تجهیزات نورپردازی حرفه‌ای یا معمولی برای هر فضا، باید عوامل زیادی را در نظر گرفت. یکی از مهمترین عوامل ارزش اقتصادی و دوام سیستم انتخابی است. بنابراین خرید تجهیزات نورپردازی ارزان از مرکز واردات تجهیزات نورپردازی بدون واسطه با تضمین کیفیت و قیمت انتخاب مناسبی خواهد.

در زمان‌های اخیر که ارزش مادی و حیاتی انرژی اهمیت بالایی پیدا کرده است، باید در انتخاب سیستم روشنایی درازمدت دقت زیادی کرد که نیازی به پرداخت هزینه مجدد برای بازیابی مجدد سیستم نورپردازی نباشید.

شرکت تجاری بازرگانی‌ ای نبض با واردات ال ای دی از چین و همچنین واردات تجهیزات نورپردازی از دبی و چین و کلیه ادوات لازم برای نورپردازی را در کشور ارائه می‌کند. واردات المانهای برنامه پذیر و واردات المانهای نوری ثابت تک رنگ، تنها بخشی از فعالیت‌های بازرگانی این شرکت برای تأمین سیستم نورپردازی است.
لامپ‌های کم مصرف و سیستم‌های روشنایی LED و همچنین لامپ‌های حسگر که اخیراً استفاده از آنها به سرعت افزایش یافته است، به تازگی بیش‌از گذشته ترجیح داده می‌شود‌.

به طور کلی برای اجرای یک نورپردازی حرفه‌ای و به صرفه نیاز به واردات تجهیزات نورپردازی بدون واسطه بیشتر می‌شود. چنانچه تمایل به خرید و دریافت مشاوره واردات تجهیزات نورپردازی از چین بدون واسطه را دارید شرکت ای نبض در این زمینه با شما همراه خواهد بود.

خرید تجهیزات نورپردازی بدون واسطه

نورپردازی چیست؟ انواع و محصولات روشنایی چیست؟

مردم هزاران سال است که توجه ویژه‌ای به نور داشته‌اند. محصولات نورپردازی از گذشته با فرم‌های تغییر یافته مورد استفاده قرار گرفته‌اند. این واقعیت که نور جایگاه مهمی در زندگی انسان دارد ما را به تولید مداوم راه حل‌های جدید سوق داده است.

نورپردازی؛ اعمال نور برای دیدن اجسام و محیط اطراف است. این تعریف عمومی متعلق به کمیسیون بین المللی روشنایی است. به عبارت دیگر، نورپردازی استفاده آگاهانه از نور برای ایجاد یک اثر کاربردی و تزئینی است. نور به ما این امکان را می‌دهد که محیط اطراف را از منظر عملکردی ببینیم.

با این حال، هنگامی که به درستی استفاده می‌شود، زیبایی شناسی را نیز به جسمی که تابیده می‌شود، ارائه می‌دهد.

به این سؤال که نورپردازی چیست، می‌توان از دید یک طرح در حوزه مهندسی، همچنین یک پاسخ هنری، یعنی زیبایی شناختی به آن اشاره کرد. برای اینکه تجهیزات نورپردازی حرفه‌ای را بشناسید بهتر است ابتدا در مورد انواع نور آشنا شوید، منابع نور از نظر نوع به سه گروه تقسیم می‌شوند.

انواع نورپردازی

اطلاعاتی وجود دارد که همه در مورد نورپردازی می‌دانند. یکی از این اطلاعات، انواع روشنایی است. انواع نورپردازی به طور کلی تحت سه عنوان اصلی بررسی می‌شوند:

نورپردازی طبیعی

نورپردازی طبیعی همانطور که از نامش پیداست منبعی است که نیازی به انرژی الکتریکی یا ساخت دست بشر ندارد. خورشید از نظر روشنایی طبیعی برای تاریخ بشر بسیار مهم است. به لطف خورشید، نور خورشید هدایت می‌شود و بر روی اجسام می افتد و نور طبیعی را فراهم می‌کند.

انواع و محصولات روشنایی

علاوه بر خورشید، ماه و ستارگان را نیز می‌توان به عنوان نمونه‌هایی از منابع نور طبیعی معرفی کرد. نور طبیعی علاوه بر اینکه یک روش صرفه جویی در انرژی است، برای سلامت و سطح راحتی انسان نیز مهم است. امروزه این اشکال نور طبیعی می‌توانند در نتیجه فعالیت‌های مهندسی به الکتریسیته و انرژی حرکتی تبدیل شوند.

نورپردازی مصنوعی

نورپردازی مصنوعی نوعی نورپردازی است که توسط انسان برای تأمین نور ایجاد شده است. در این روش عموماً از برق استفاده می‌شود. در این نوع نورپردازی، بسیار راحت از محصولاتی مانند لامپ، ال ای دی و وسایل استفاده می‌شود.

علاوه بر این می‌توان به اشکال دیگری ‌از نورپردازی مصنوعی که از آتش استفاده می‌کنند مانند شمع و لامپ گازی نیز اشاره کرد. علاوه بر این موارد، سیستم‌های تایمر خودکار که در ساعات روز خاموش می‌شوند و در شب روشن می‌شوند، سیستم نورپردازی مصنوعی دیگری است که باعث صرفه جویی می‌شود.

نورپردازی ترکیبی

نورپردازی ترکیبی تشکیل شده از منابع نور طبیعی و مصنوعی برای ایجاد راحتی بصری است. در این نوع نورپردازی که به آن روشنایی یکپارچه نیز می گویند، می‌توان علاوه بر نور روز از لامپ‌ها و محصولات مشابه به ویژه در فضاهای داخلی بهره مند شد.

موارد استفاده از نورپردازی

نورپردازی را می‌توان با توجه به حوزه‌های کاربری آن به دو دسته اصلی تقسیم کرد:

واردات تجهیزات نورپردازی ارزان

نورپردازی داخلی

این به معنای روشن کردن محیط‌های داخلی مانند خانه‌ها، ادارات، آرایشگاه و محل کار است. برای روشن کردن محیط عمومی در داخل خانه استفاده می‌شود. نورپردازی داخلی یکی از بخش‌های مهم معماری داخلی محسوب می‌شود که برای خرید تجهیزات نورپردازی حرفه‌ای باید به این نوع نورپردازی توجه بیشتری شود.

نورپردازی بیرونی

به نورپردازی مناطقی مانند باغ‌ها، جاده‌ها، خیابان‌ها، نورپردازی نمای خارجی ساختمان‌ها، میادین و پارک‌ها، استخرها سیستم‌های مختلف اطلاق می‌شود. انواع چراغ‌های پایه بلند خیابانی، چراغ‌های زیر پله‌ای، وسایل روشنایی دیواری، چراغ دفنی، چراغ‌های پایه کوتاه، پروژکتورها و چراغ‌های نیزه‌ای را می‌توان برای نورپردازی در فضای باز استفاده کرد.

علاوه بر اینها، می‌توان در مورد برخی از انواع روشنایی‌های هدفمند نیز صحبت کرد. نورپردازی کاربردی یکی از آنهاست. در این نورپردازی برنامه و طرحی انتخاب می‌شود که پاسخگوی نیازهای بصری ساختمان‌ها و فضاها باشد. از این روش برای دیدن سریع و راحت رنگ‌ها، شکل‌ها و جزئیات اشیا استفاده می‌شود.

علاوه بر این می‌توان به نورپردازی تزئینی نیز اشاره کرد. از نظر عملکردی، نورپردازی تزیینی فراتر از دیدن اشیاء آنگونه که هستند می‌باشد درواقع با این نوع نورپردازی حرفه‌ای، افراد می‌توانند موارد مورد نظر را در شکل، فرم و رنگ دلخواه ببینند. نورپردازی دکوراتیو بیشتر به زیبایی و هنر مربوط می‌شود تا مهندسی. هدف اصلی از نورپردازی تزئینی اعمال نور با جلوه‌های زیبایی است.

خرید تجهیزات نورپردازی حرفه‌ای

آشنایی با انواع محصولات روشنایی

وقتی صحبت از محصولات روشنایی می‌شود، اولین چیزی که به ذهن می‌رسد لامپ‌ها هستند. با این حال، علاوه بر لامپ، چراغ‌ها نیز یکی از محصولات مهم از نظر روشنایی هستند. چراغ‌ها و لامپ‌ها عموماً محصولات روشنایی هستند که مردم به طور مستقیم آن‌ها را می‌بینند و از نظر عملکردی از آنها سود می‌برند.

تقریباً هیچ منطقه‌ای وجود ندارد که از لامپ استفاده نشود. لامپ انواع مختلفی دارد. لامپ‌های کم مصرف، لامپ‌های ال ای دی، لامپ‌های هالوژن، لامپ‌های ال ای دی SMD، لامپ‌های ال ای دی نواری، تنها برخی از دنیای متنوع لامپ‌ها هستند. علاوه بر این‌ها می‌توان به یراق آلات مختلف هم اشاره کرد. لامپ‌های ال ای دی گلوب، وسایل روشنایی آویزان، نورپردازی روی صفحه و وسایل روشنایی زمینی یا بولارد تنها برخی از آنها هستند.

در اینجا ما می‌توانیم در مورد برخی از گزینه‌های برجسته نورپردازی حرفه‌ای را معرفی کنیم. این‌ها نورپردازی سولار یا خورشیدی، محصولات روشنایی بولارد، محصولات روشنایی صفحه‌ای، محصولات روشنایی چمن، محصولات نورپردازی باغ، محصولات نورپردازی فضای داخلی و محصولات روشنایی آویزدار هستند.

محصولات روشنایی کانتر با انرژی خورشیدی

یکی از محصولاتی که به طور گسترده برای خرید تجهیزات نورپردازی حرفه‌ای پیشنهاد می‌شود؛ محصولات روشنایی کانتر با انرژی خورشیدی است. از این نوع محصولات در خیابان‌ها و نورپردازی باغ استفاده می‌شود. از آنجایی که این یک سیستم انرژی تجدیدپذیر است، تأثیرات مثبتی هم بر قبض برق و هم بر محیط زیست دارد. این محصولات می‌توانند یک منطقه بزرگ را روشن کنند. این محصولات که عموماً دارای سنسورهای خودکار هستند و هنگام تشخیص شدت نور را افزایش یا کاهش می‌دهند.

واردات تجهیزات نورپردازی بدون واسطه

محصولات روشنایی بولارد

می‌توان آن را در سه دسته مجزا ارزیابی کرد: زمینی ایستاده، دیواری و چراغ چمنی مدرن. این محصولات که در تراس‌ها، باغ‌ها و بالکن‌ها کاربرد فراوانی دارند با طراحی مدرن خود بسیار جلب توجه می‌کنند. این نوع وسایل تمایل دارند به قسمت‌های خاصی از فضای اشغال شده زیبایی بیشتر ببخشند.

از این نوع چراغ‌ها، به طور گسترده برای روشنایی کاربردی و همچنین برای روشن کردن ویژگی‌های معماری ساختمان‌ها و مناطقی مانند پله‌ها و پیاده روها ترجیح داده می‌شوند.

مجموعه محصولات نورپردازی برتر

محصولات نورپردازی ست تاپ معمولاً در باغ‌ها استفاده می‌شوند. مدل‌های روشنایی ست تاپ که جایگاه مهمی در نورپردازی فضای باز دارند. به طور گسترده در مناطقی مانند راهروها، گاراژها، سالن‌های مراسم و پله‌ها استفاده می‌شود. این محصولات که بازده انرژی بالایی را ارائه می‌دهند، در زمینه تزئینی نیز بسیار موفق هستند.

محصولات نورپردازی گلوب

محصولات نورپردازی گلوب ساخته شده از پلاستیک سخت صنعتی در برابر ضربه و خط و خش بسیار مقاوم هستند. محصولات نورپردازی گلوب که اغلب در فضاهای داخلی استفاده می‌شوند، عموماً دارای مدل‌های گرد، بیضی و مستطیلی هستند. این محصولات که در تراس‌ها و باغ‌ها نیز استفاده می‌شوند دارای شدت نور متفاوتی هستند.

انتخاب و نصب تجهیزات نورپردازی حرفه‌ای

محصولات روشنایی معلق

محصولات روشنایی معلق به طور گسترده‌ای در داخل و خارج از خانه استفاده می‌شود. محصولاتی هستند که نه تنها از نظر کارایی فوق العاده موفق هستند بلکه از نظر زیبایی نیز رضایت کاربران را جلب می‌کند. این محصولات که در سال‌های اخیر به طور فزاینده‌ای در خرید تجهیزات نورپردازی حرفه‌ای مطرح شده‌اند، در اتاق‌های نشیمن، سالن‌ها، هتل‌ها، رستوران‌ها، باغ‌ها، خانه‌های ویلایی، تراس‌ها و تمامی مناطق مشابه استفاده می‌شوند.

این محصولات که به راحتی با انواع لامپ قابل استفاده هستند، از نظر عملکرد بسیار عالی بوده‌اند. محصولات نورپردازی معلق علاوه بر فضای داخلی برای فضاهای بیرونی با در نظر گرفتن شرایط محیطی طراحی می‌شوند. آن‌هایی که برای فضاهای داخلی طراحی شده‌اند، گزینه‌های زیبایی هستند که نور را به مناطق باریک‌تر می‌رسانند.

در دنیای نور و نورپردازی تنوع بسیار زیادی از لحاظ زیبایی، طراحی، کاربری و معماری وجود دارد. ای نبض با در نظر گرفتن نیاز کاربران بهترین و ارزان‌ترین محصولات را وارد کرده و با ارائه مشاوره‌های اصولی خریداران را در فرآیند خرید تجهیزات نورپردازی حرفه‌ای راهنمایی می‌کند.

به این نوشته امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *