آموزش

نورپردازی مدارس و دانشگاه‌ها

نورپردازی مدارس و دانشگاه_ها

یکی از موارد پرکاربرد در مراکز آموزشی انتخاب و خرید تجهیزات نورپردازی با بیشترین بازدهی و باصرفه است. نورپردازی مدارس و دانشگاه‌ها با خرید تجهیزات نورپردازی ارزان از مراکز معتبر واردات تجهیزات نورپردازی می‌تواند یک خرید اقتصادی و کارآمد باشد.

در مرحله اول باید به این نکته توجه ویژه‌ای داشت که هدف اصلی از نورپردازی در مراکز آموزشی چیست و چه اثراتی خواهد داشت. نور طبیعی در مؤسسات آموزشی ضروری است، بنابراین در زمان طراحی و معماری باید ساختار و جهت نماها و همچنین چیدمان و اندازه پنجره‌ها و سایر ورودی‌های نور را در نظر گرفت.

اما همیشه نور طبیعی نمی‌تواند به نفع دانش آموزان یا دانشجویان باشد، اینجاست که توزیع و طراحی نور مصنوعی اهمیت زیادی پیدا می‌کند. از‌ این رو بهتر است از بهترین مراکز مشاوره، طراحی و اجرای نورپردازی بهره برد.

شرکت بزرگ ای نبض به عنوان مرکز واردات تجهیزات نورپردازی بدون واسطه در کشور با استفاده از تجهیزات با کیفیت برای نورپردازی مدرن بیشترین بازدهی از المان‌های نورپردازی را ارائه می‌کند. مدیران مدارس و پرسنل دانشگاه‌ها می‌توانند با دریافت مشاوره خرید تجهیزات روشنایی قسمت‌های مختلف مدرسه و دانشگاه نورپردازی متناسب با بودجه خود را دریافت کنند.

خرید تجهیزات نورپردازی مدارس ارزان

نورپردازی مدارس و دانشگاه‌ها چگونه انجام می‌شود؟

اساتید علمی و مدیران برتر مراکز آموزشی به این نکته پی برده‌اند که مدارس و کلاس‌های درس برای بهبود محیط آموزشی به نور مناسب و استانداردی نیاز دارند. نور خوب باعث می‌شود دانش آموزان در مدرسه احساس امنیت کنند و اعتبار نام مدرسه را بیشتر کند. در عین حال می‌توان بهبود یادگیری و توجه دانش آموزان به آموزش را تجربه کرد.

طبق بسیاری از مطالعاتی که انجام شده، کارشناسان به این نتیجه رسیده‌اند که عملکرد دانش آموزان در کلاس‌های درس را می‌توان با نور پشتیبانی و بررسی کرد.

به طور کلی تقریباً ۳۰ درصد برق مصرفی در مدارس از روشنایی تأمین می‌شود. پس بهتر است قبل از خرید تجهیزات نورپردازی ارزان، ایجاد شرایط یادگیری خوب باید قبل از صرفه جویی در انرژی در نظر گرفته شود؛ زیرا نور می‌تواند به یادگیری دانش آموزان کمک شایان توجهی کند.

در کلاس‌هایی که دانش آموزان بیشتر روز را سپری می‌کنند و بر یادگیری تمرکز می‌کنند، سطح نور 250 لوکس کافی در نظر گرفته می‌شود. برای جلب توجه به قسمتی از کلاس که معلم در آن قرار دارد و محل تدریس استاد یا معلم است؛ برای کمک به افزایش تمرکز دانش آموزان می‌توان از نورپردازی در سطح 750 لوکس استفاده کرد.

مشاوره خرید تجهیزات روشنایی

پس از ورود سیستم‌های پروجکشن و بردهای هوشمند به کلاس‌های درس، سیستم‌های کنترلی به دنبال آن مورد نیاز شد. به لطف سیستم‌های کنترلی، برخی از چراغ‌ها را می‌توان هر زمان که بخواهید، کم نور یا به طور کامل خاموش کنید.

از دیگر مسائل مهم در نورپردازی مدارس و کلاس‌ها می‌توان به سوسو زدن و تابش خیره کننده اشاره کرد. اثرات سوسو زدن نور و تابش خیره کننده نه تنها دانش آموزان را آزار می‌دهد بلکه می‌تواند باعث مشکلات سلامتی مانند خستگی چشم و سردرد شود. کاملاً واضح است که این وضعیت بر یادگیری تأثیر منفی خواهد گذاشت.

سیستم‌های روشنایی LED گزینه مناسبی برای نورپردازی مدارس و کلاس‌های درس هستند. این سیستم‌ها روشنایی کم مصرف را ارائه می‌دهند و هزینه‌های تعمیر و نگهداری را به حداقل ممکن می‌رسانند. به این ترتیب صرفه جویی قابل توجهی در هزینه‌های مدارس و دانشگاه‌ها حاصل می‌شود.

روشنایی همگن به دست آمده با سیستم‌های روشنایی LED سایه‌ها را به حداقل می‌رساند و دید را بهبود می‌بخشد. سطوح نور را می‌توان به راحتی در شرایط مختلف تغییر داد بدین ترتیب وقفه کمتری با سیستم‌های نظارت و مدیریت از راه دور رخ می‌دهد. به این ترتیب امنیت در مدرسه افزایش می‌یابد.

در اکثر پروژه‌هایی نوررسانی، مشاوره پروژه‌های نورپردازی باید قبل از اجرا انجام شود تا بتوان برحسب نیاز و بودجه فرآیند نوررسانی را اجرا کرد. برای پنل های LED، نور خطی و نور نقطه‌ای عموماً برای روشنایی کلاس درس ترجیح داده می‌شوند.

خرید تجهیزات نورپردازی دانشگاه بدون واسطه

نکات مهم در نورپردازی کلاس

توجه به اصول نورپردازی کلاس قبل از خرید تجهیزات نورپردازی ارزان مهم‌ترین اصول برای اجرای منابع روشنایی است. در کلاس‌های درس، سطح نور متوسط بر روی میزها باید حدود ​​250 لوکس باشد تا جایی که ممکن است یکنواخت و بدون ایجاد سایه‌های قابل توجه پخش شود. این روشنایی باید توسط لامپ فلورسنت موازی با جهت دید دانش آموزانی که به معلم نگاه می‌کنند تعبیه شود.

اگر ارتفاع سقف در کلاس‌های درس از صفحه مفید، یعنی از بالای میزها، کمتر از 4 متر باشد، می‌توان از لامپ‌های فلورسنت استفاده کرد.

سقف باید سفید شود و مقداری از نور لامپ‌های فلورسنت سقف را روشن کند. در صورتی که ارتفاع سقف بسیار بیشتر از 4 متر باشد، استفاده از نورگیر با لامپ‌های فلورسنت انعکاسی مخصوص که نور را به سقف می‌فرستند ضروری است. این محدودیت 4 متری از بالای ردیف تا سقف فقط از منظر اقتصادی مهم است و به اندازه سایر موارد اهمیت ندارد. مهم نیست چگونه چون آرایه‌ها موازی جهت دید خواهند بود.

بهتر است دمای رنگ لامپ‌های فلورسنت انتخابی حدود 4000 کلوین باشد، یعنی رنگ نور باید سفید سرد باشد (نه نور روز). اگر دیوارهای کلاس در نور میانی خاکستری مایل به سبز باشد (ضریب بازتاب تقریباً 0.50) مناسب است.

همانطور که برای مدت طولانی از طریق آزمایش‌های مختلف ثابت شده است، توجه افراد و خودشان به طور طبیعی به سمت مناطق روشن‌تر از محیط اطراف، مناطق رنگی در محیط خاکستری و مناطق گرم رنگ در محیط‌های سرد معطوف شده است.

واردات تجهیزات نورپردازی مدارس

خرید تجهیزات نورپردازی بدون واسطه

شرکت ای نبض به عنوان مرکز واردات تجهیزات نورپردازی بدون واسطه، دارای مجموعه گسترده از راه حل و المان‌های روشنایی داخلی و خارجی در ایران و کشورهای مجاور است. ای نبض واردات و خرید تجهیزات نورپردازی ارزان را آگاهانه و با بهره گیری از تمامی امکانات فناوری انجام می‌دهد.

واردات تجهیزات نورپردازی بدون واسطه در این شرکت، به منظور ارائه بهترین خدمات به مصرف کنندگان و توجه به واردات محصولات دوستدار محیط زیست برنامه ریزی می‌شود.

مشاوره خرید تجهیزات روشنایی برای مراکز آموزشی و اجرای نورپردازی مدارس، کلاس‌های درس، نورپردازی قسمت‌های مختلف دانشگاه‌ها تنها بخشی از تخصص تیم حرفه‌ای ‌ای نبض می‌باشد شما می‌توانید برای خرید تجهیزات نورپردازی بدون واسطه و با بالاترین کیفیت تولید با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید.

4.5/5 - (8 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *