آموزش

تعمیر و نگهداری تجهیزات نورپردازی: راهکارها و خدمات

تعمیر و نگهداری تجهیزات نورپردازی

از آنجاییکه هزینه‌های خرید و واردات تجهیزات نورپردازی تا حدودی بالاتر از مخارج روزانه است توجه به تعمیر و نگهداری تجهیزات نورپردازی مهم است. یکی از موارد مهم در واردات تجهیزات نورپردازی به کشور و ارائه آن به فروشگاه‌های داخلی، در نظر داشتن کیفیت محصولات و ضمانت است.

تعویض چراغ‌ها اغلب دردسرساز است مردم نه تنها نیاز دارند که به طور منظم سالم بودن چراغ‌ها را بررسی کنند، بلکه باید مطمئن باشند که محصولی که خریداری می‌کنند از لحاظ مدت کارایی و کیفیت تضمین داشته باشد.

برخی تصور می‌کنند خرید تجهیزات نورپردازی از چین و یا خرید تجهیزات نورپردازی ارزان قیمت، کیفیت چندانی ندارند در صورتی که انتخاب برترین برندهای چین در حوزه تجهیزات نورپردازی بسیار مهم است.

شرکت ای نبض با چندین سال سابقه در واردات تجهیزات الکترونیکی از جمله واردات المانهای برنامه پذیر، واردات المانهای نوری ثابت تک رنگ و بطور کلی واردات تجهیزات نورپردازی بدون واسطه از چین و دبی آماده همکاری با شرکت‌های خرده فروش تجهیزات نورپردازی می‌باشد.

خرید تجهیزات نورپردازی از چین

راهکارها و خدمات لازم برای نگهداری از تجهیزات روشنایی

قیمت خرید تجهیزات نورپردازی عمدتاً زیاد است و کارشناسان تعمیر و نگهداری از این محصولات را پیشنهاد می‌دهند. مبلغ خرید و تعمیر این محصولات چندان هم زیاد نیست، به طور معمول، برخی از وسایل روشنایی فقط نیاز به بررسی و مراقبت منظم دارند. افراد مصرف کننده حرفه‌ای نیستند و نمی‌توانند وضعیت وسایل روشنایی را کنترل کنند.

همچنین توجه به نیاز و مکان مورد استفاده در زمان خرید تجهیزات نورپردازی منازل و هر منطقه‌ای مهم‌ترین نکته است. به عنوان مثال باید بدانید که ال ای دی‌های کم مصرف برای روشنایی بیشتر و در عین حال ارزان ترجیح داده می‌شوند.

مردم برای بررسی تجهیزات در خانه، محل کار یا فروشگاه‌های خود وقت نمی‌گذارند و به نحوه نگهداری و نوع استفاده درست از آنها توجهی ندارند. نگهداری پیشگیرانه از تجهیزات روشنایی شامل بازرسی‌های منظم، آزمایش و تعویض لامپ‌ها به طور بالقوه به کاهش دفعات خرابی روشنایی کمک زیادی می‌کند.

 بنابراین باید سعی براین داشته باشید تجهیزات نورپردازی باکیفیت و دارای بازدهی بالایی را انتخاب کنید.

هدف اصلی از تعمیر و نگهداری تجهیزات نورپردازی تقویت و کمک به بهبود روشنایی، به حداقل رساندن هزینه‌ها، صرفه جویی در مصرف انرژی و… می‌باشد. این فرآیند شامل به حداقل رساندن خرابی‌های آینده با شناسایی تجهیزات کاربردی برای افزودن به سیستم روشنایی می‌شود.

خرید تجهیزات نورپردازی ارزان

تمیز کردن تجهیزات روشنایی

برای تعمیر و نگهداری تجهیزات نورپردازی، تمیز نگه داشتن لامپ‌ها و تجهیزات روشنایی ممکن است مهمترین عامل در بالا نگه داشتن عملکرد آنها باشد. با این حال، اغلب مورد فراموشی قرار می‌گیرد. دیوارها، سقف‌ها و سایر سطوح روشن نیز باید تمیز نگه داشته شوند، زیرا انعکاس نور آنها گاهی به اندازه خود وسایل مهم است. لامپ‌ها و وسایل را با پارچه نخی نرم مرطوب، برس ضد الکتریسیته ساکن با پرزهای نرم یا جاروبرقی‌های شارژی تمیز کنید.

استفاده از لامپ‌های جایگزین

لامپ‌ها باید نه تنها در زمان شکستن، بلکه بر اساس برنامه‌ای منظم مطابق با نحوه کاهش روشنایی لامپ در طول زمان تعویض شوند. برخی از لامپ‌ها در طی چند سال بیش از یک سوم روشنایی اولیه خود را از دست می‌دهند.

هنگام تعویض لامپ‌ها، خرید عمده می‌تواند هزینه‌های محصولات با کیفیت یکسان را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. تعویض برنامه ریزی شده لامپ‌ها نیز این امر را ساده می‌کند.

مطمئن شوید که لامپ‌های تعویض شده را به درستی دور بیندازید، زیرا بسیاری از لامپ‌های فلورسنت و برخی از لامپ‌ها حاوی جیوه هستند. برای جلوگیری از شکستن لامپ‌ها در حین حمل و نقل، آن‌ها را با احتیاط حمل کنید و آنها را به مراکز بازیافت تأیید شده ببرید.

عملکرد سیستم‌های کنترل

سیستم‌های کنترل روشنایی اغلب توسط تایمر اجرا می‌شوند. چنین تایمرهایی باید طوری تنظیم شوند که با برنامه‌های فعالیت فضاهای مختلف مطابقت داشته باشند. این زمان‌بندی‌ها در طول سال‌ها با تغییر کاربری ساختمان تغییر می‌کنند و برنامه‌های کنترل باید با این تغییرات مطابقت داشته باشند.

واردات المانهای نوری ثابت تک رنگ

سنسورهای کنترل روشنایی روز، مانند سایر سنسورها، باید به طور منظم برای اجرای عملکرد مناسب بررسی شوند. سنسورهایی که در زمان‌های نامناسب شروع به خاموش کردن یا روشن کردن چراغ‌ها می‌کنند، بهتر است به‌صورت دستی توسط افراد متخصص غیرفعال شوند.

واردات و خرید تجهیزات نورپردازی

با پیشرفت تکنولوژی روز به روز محصولاتی با ویژگی‌های متفاوت به کاربران ارائه می‌شود. محصولات نورپردازی نیاز به نور را برآورده می‌کنند اما محصولات تزئینی نیز لازم هستند. می‌توان مدل‌هایی در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف پیدا کرد که برای هر نوع سلیقه‌ای جذاب باشد.

تعمیر و نگهداری تجهیزات نورپردازی نباید یک طرح موقتی باشد، بلکه باید یک طرح فعال و همیشگی باشد. برنامه ریزی از قبل برای این کار به شما این امکان را می‌دهد که بودجه و منابع بیشتری را در صورت لزوم تخصیص دهید، همچنین به شما امکان می‌دهد زمان خود را کارآمدتر مدیریت کنید.

تعویض کلی همه لامپ ها، به دلیل این واقعیت که به صورت عمده خرید می‌کنید، باعث صرفه جویی در هزینه شما می‌شود، همچنین تضمین می‌کند که همه چراغ‌های شما دارای ویژگی‌های یکسانی مانند رنگ، وات و عمر مفید هستند. شرکت ای نبض علاوه بر ارائه اطلاعات و ترفندهای تعمیر و نگهداری تجهیزات نورپردازی، نکاتی در رابطه با خرید عمده و واردات تجهیزات نورپردازی دارد.

افرادی که قصد فروش تجهیزات نورپردازی به صورت خرده فروشی دارند می‌توانند با واردات تجهیزات نورپردازی بدون واسطه از چین و دبی اقدام کنند. ای نبض همچنین در زمینه واردات المانهای برنامه پذیر و واردات المانهای نوری ثابت تک رنگ در کشور فعالیت دارد.

چنانچه قصد خرید عمده و واردات تجهیزات نورپردازی بدون واسطه از دبی و چین را دارید کارشناسان فروش ای نبض آماده ارائه مشاوره برای کاربران هستند.

به این نوشته امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *